2007/2008

07.10.2007
CLJ: porażka i zwycięstwo

W sobotę i niedzielę juniorzy KTH KM rywalizowali na krynickim lodowisku z zespołem Czarnych Jastrzębie. Obydwa zespoły zapisały na swoim koncie po zwycięstwie, ale więcej punktów z Krynicy wywieźli przeciwnicy.

W pierwszym meczu młodzi kateheci po dwóch tercjach prowadzili dwiema bramkami po celnych trafieniach Tomasza Bulandy i Jana Pajdy, ale w ostatniej odsłonie meczu jastrzębianie doprowadzili do wyrównania (Przemysław Kurzeja, Krzysztof Dębowski), a półtorej minuty przed końcem zawodów zdobyli zwycięską bramkę (Artur Olszewski) grając w liczebnej przewadze.

Rewanż układał się podobnie. Kryniczanie szybko objęli prowadzenie, w piątej minucie golkipera gości Bartosza Mrulę pokonał Krzysztof Kozak, a w czternastej na 2-0 podwyższył Tomasz Bulanda. Jednak chwilę później kontaktową bramkę dla przyjezdnych zdobył Wojciech Bąkowski i pierwsza tercja zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy. Następne dwadzieścia minut nie przyniosło gola żadnej ze stron, ale tuż po drugiej przerwie wynik spotkania wyrównał Krzysztof Dębowski i podobnie jak w sobotę, rywalizacja rozstrzygnąć mogła każda udana akcja. Jednak mimo wielu okazji z obydwu stron, do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie. Rozstrzygnięcia nie przyniosła również dogrywka, w czasie której i kryniczanie i Czarni nie wykorzystali okresu gry w liczebnej przewadze. Zadecydowały rzuty karne. W trzeciej serii zwycięstwo gospodarzom zapewnił Grzegorz Leśniak.

W dwumeczu z Czarnymi Jastrzębie drużyna Wojciecha Różany wywalczyła dwa punkty, rywale mogą do swojego konta dopisać punków cztery. Za tydzień ligowe mecze drużyna KTH KM rozgrywać będzie w Gdańsku z zespołem Stoczniowca.