2007/2008

21.10.2007
CLJ: prowadzą kateheci

Sporo emocji przyniósł mecz Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy KTH KM a zespołem SMS II Sosnowiec. Była walka, bramka za bramkę, gole w przewadze, rzut karny i rozstrzygnięcie niemal w ostatnich sekundach.

Drużyna SMS to bezpośredni rywali katehetów w ligowej tabeli, tym cenniejszy jest każdy zdobyty punkt w tej konfrontacji. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo, za to w drugiej było ich aż cztery. Pierwsi na prowadzenie wyszli hokeiści z sosnowca, zdobywając gola podczas gry w liczebnej przewadze. W 24 minucie spotkania Macieja Marszała pokonał Mariusz Gurazda. Ale przewaga nie trwała zbyt długo, półtorej minuty później celnie do bramki SMS trafiła Grzegorz Myjak. W połowie meczu na 2-1 dla przyjezdnych podwyższył Patryk Kogut, a bramka ponownie zdobyta została kiedy przewagę mieli goście. Jednak i tym razem riposta była bardzo szybka, wyrównanie KTH daje celny strzał Sebastiana Rzący i po czterdziestu minutach wynik był remisowy.

Najwięcej emocji przyniósł sam finisz. Cztery minuty przed końcem spotkania Jan Pajda skutecznie wykorzystuje podyktowany przez sędziego rzut karny dając prowadzenie gospodarzom i szansę na zwycięstwo, jednak rywale również nie byli zbyt długo dłużni po stracie bramki i niespełna dwie minuty później wyrównują za sprawą celnego trafienia kryniczanina, obecnie słuchacza Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Bartłomieja Zdrojewskiego. Do końca zawodów pozostało niewiele czasu i wydawało się, że losy spotkania będzie musiała rozstrzygnąć dogrywka, ale trzydzieści pięć sekund przed końcem regulaminowego czasu gry o trzy punkty dla katehetów postarał się Marcin Gurgul.

Zwycięstwo dało kryniczanom trzypunktową przewagę nad rywalem sąsiadującym w ligowej tabeli i umocniło katehetów w fotelu lidera. W niedzielę o 10:00 mecz rewanżowy, który daje kolejną okazję do powiększenia dystansu.

W barwach SMS w tym spotkaniu wystąpiło dwóch wychowanków KTH, wspomniany wcześniej zdobywca trzeciej bramki dla szkółki napastnik Bartłomiej Zdrojewski oraz obrońca Mateusz Bober.