2007/2008

29.10.2007
CLJ: z Unią po połowie

Podziałem punktów zakończyła się weekendowa rywalizacja juniorów KTH KM z rówieśnikami z Oświęcimia. W sobotę kateheci wygrali 5-3, w rewanżu ulegli rywalom 2-6.

W sobotę pierwszą tercję kateheci przegrali 0-1. W drugiej za sprawą Grzegorza Leśniaka i Marka Bryły wyszli na prowadzenie, ale oświęcimianie również zdobyli dwa gole i po czterdziestu minutach wciąż prowadzili jedną bramką. W ostatniej odsłonie strzelali już tylko miejscowi, najpierw Grzegorz Myjak, następnie Mateusz Talanda, a trzynaście sekund przed końcowym gwizdkiem wynik konfrontacji ustalił Mateusz Mizera.

W niedzielnym spotkaniu kateheci ulegli unitom 2-6. Rywale pierwszą bramkę zdobyli już chwilę po rozpoczęciu meczu, a tercję wygrali 3-1. Celne trafienie dla gospodarzy zaliczył Aleksander Nowak. Dwie bramki w kolejnej części zawodów dały przyjezdnym bezpieczny dystans. W 50 min. przewagę zmniejszył Grzegorz Leśniak, ale oświęcimianie odpowiedzieli kolejnym golem pieczętując swoje zwycięstwo.

Rywalizacja młodych hokeistów przynosi sporo emocji, także im samym, choć czasami nazbyt wiele i trudno zapanować nad temperamentem. W pierwszym meczu arbiter nałożył na zawodników obydwu zespołów łącznie 93 karne minuty. M.in. karę meczu za uderzenie przeciwnika otrzymał Mariusz Zwierz z KTH KM, a Marek Bryła (KTH) i Tomasz Ziaja (Unia) dziesiątki za niesportowe zachowanie. W rewanżu dziesięciominutowe kary otrzymali hokeiści z Oświęcimia Marcin Matyja i Sylwester Gądek, a Grzegorz Leśniak z KTH, za wszczęcie bójki po zakończonym spotkaniu został ukarany karą meczu. Hokeiści krynickiego zespołu zostaną odsunięci od gry w kolejnych meczach, ale konsekwencje odczują także zespoły, i juniorów i seniorów. W sytuacji, kiedy młodzież rywalizuje w swojej lidze, a część zasila również skład pierwszoligowy, brak dwóch graczy ogranicza możliwości kadrowe obydwu drużyn.

Po dwunastu kolejkach tabeli CLJ przewodzi zespół SMS II z 24 punktami. Na drugim miejscu jest KTH z identyczną liczbą punktów, wyprzedzając o dwa oczka MOSM Tychy. Czwartą lokatę zajmują Czarne Jastrzębie (20), następnie Unia Oświęcim (18), Sokoły Toruń (15), Stoczniowiec Gdańsk (12). Zestawienie zamyka MOSM Bytom (3), z którym krynicki zespół zmierzy się w nadchodzący weekend w meczach wyjazdowych.

27.10.2007
KTH KM - UKH Unia Oświęcim 5 - 3 (0-1,2-2,3-0)
    0 - 1 17:00 Przystał 5/4
    1 - 1 20:30 Leśniak - Dudzik - Mizera 5/4
    2 - 1 24:12 Bryła - Zwierz 5/4
    2 - 2 29:40 Matyja - Przystał - Mielech
    2 - 3 34:08 Wawrzycek - Przystał 5/4

kary : KTH 55 min. (25 Zwierz, 10 Bryła) - Unia 38 min. (10 Ziaja)
sędziowali: T.Przyborowski oraz B.Bialik

KTH KM Krynica:
Marszał, od 29:40 Kulig - Nowak (2), Dudzik (2), Leśniak, T.Bulanda, Mizera - Kiklica (8), Talanda, Gurgul, Bryła (2+10), Zwierz (25) - Myjak (4), Stafin, Kozak (2), Pajda, Salamon - trener W.Różana