KS KTH - 2008/09 - wiadomości

26.10.2008
Grali najmłodsi

W piątek i sobotę ligowe mecze rozegrały zespoły najmłodszych krynickich hokeistów. Żacy ulegli wysoko drużynie MMKS I Nowy Targ 2-19, a młodsi koledzy w dogrywce zwyciężyli rówieśników z Podhala 6-5.

W spotkaniu żaków młodszych toczyła się wyrównana rywalizacja, bramka jednego zespołu skutkowała celnym trafieniem rywali i na odwrót, po trzech remisowych tercjach przy stanie 5-5 o końcowym wyniku rozstrzygnąć musiała dogrywka. Złotą bramkę dla katehetów zdobył Mikołaj Kopyściański, pozostałymi do protokołu wpisali się Radek Nesterak (trzykrotnie), Marcin Czajka i Konrad Grebla. Było to drugie zwycięstwo żaków młodszych KTH KM w bieżącym sezonie.

Dla przypomnienia, żacy młodsi rozgrywają mecze w trzech piętnastominutowych tercjach, a kara mniejsza wynosi 1 minutę.

Z nowotarżanami dzień później zmierzyli się również żacy KTH, których zespół – o czym w poprzednich informacjach - składa się z hokeistów żaków młodszych i zawodników grających w zespole młodzików. Druga potyczka kryniczan z zespołem MMKS w bieżącym sezonie zakończyła się również wysoką wygraną przeciwników 2-19, jednak już nie tak znacznym wynikiem jak poprzednio. Gole dla krynickiego zespołu zdobyli Karol Kisielewski i Michał Słota.

Kolejne mecze młodych katehetów za dwa tygodnie, 9 listopada, w Sanoku.

24.10.2008 – żacy młodsi
KTH KM Krynica – MMKS Podhale N.Targ 6 – 5 D (2-2,2-2,1-1;1-0)

KTH KM Krynica-Zdrój:
Bielawski, od 30:00 Rościszewski – Krok (2), Cygan Aneta (2), Czajka, Kopyściański, Grebla – Fryz, Bodziony, Słota, Pasterczyk, Dudzik – Szyszka, Żelasko, Kieblesz, Nesterak, Susidko oraz Węgrzyn, Tyczyński – trener J.Pióro

MMKS Podhale N.Targ:
Buczek, od 24:18 Rapacz – Wsół, Pysz, Łyszczarczyk (1), Zając (2), Podlipni – Pyszkowski, Huzior (1), Kieta, Habura (1), Olchawski – Warmuz, Jaskierski (1), Fidos, Jachymiak, Szuba (1) oraz Jaśkiewicz – trener A.Pysz

25.10.2008 – żacy
KTH KM Krynica – MMKS I N. Targ 2 – 19 (0-9,1-3,1-7)
bramki dla KTH: Kisieleski (Dudek), Słota (Dudzik, Żelasko)

kary: KTH 14 min. - MMKS 26 min. (w tym 10 dla P.Michalskiego za niesportowe zachowanie)

Rościszewski – Banaś (4), Żelasko, Dudek, Cieślicki (4), Kisielewski – Krok (2), Szporna (4), Grebla, Kopyściańki, Czajka oraz Kieblesz, Dudzik, Słota – trener A.Dudzik

OSSM przy MMKS I Podhale N.Targ:
Kapica, od 30:27 Wójcik – Dębowski (6), Sulka (4), Kmiecik, Wronka, Michalski (4+10) – Rabski, Czubernat, Smoleń, Kałużny oraz Gorzeński (2), Dziatkowiec – trener R.Szopiński