SEZON 2013/2014

2013/2014

05.10.2013
PLHK: dycha od mistrza [fot]

Drugą rundę ligowych zmagań żeńska uzdrowiskowa drużyna rozpoczęła porażką z zespołem Mistrzyń Polski bytomską Polonią 2-10. Dla kryniczanek punktował pierwszy atak.

PLHK Po dwudziestu minutach gry gospodynie przegrywały 0-2, wynik byłby inny, także ten ostateczny, gdyby w pierwszych minutach zaowocowały dogodne sytuacje krynickiej kapitan Anety Cygan. Tymczasem przyjezdne mocno rozkręciły się w drugiej tercji, aplikując mineralnym pięć goli. Ostatnia część spotkania wypadła najlepiej w wykonaniu podopiecznych Janusza Pióro, mimo zmęczenia i wysokiej porażki, kryniczanki nie odpuściły i dwie z kilku zainicjowanych kontr przyniosły dwie bramki. Trafiały Aneta Cygan i Daniela Szeląg, jedną asystę zaliczyła Karolina Szewczyk.

Do składu uzdrowiskowego zespołu powróciła Gabriela Mizera, między słupkami stanęła w ostatniej tercji. Pierwszy mecz w sezonie rozegrała Karolina Ruchałowska. W zespole mistrzyń wystąpiły Agnieszka Pióro i Karolina Darłak.

Za tydzień zespół A MKHL podejmować będzie Unię Oświęcim, a drużyna B Cracovię. Mecze w Sobotę i niedzielę.

05.10.2013 - PLHK
MKHL Krynica - Polonia Bytom 2 - 10 (0-2,0-5,2-3)

MKHL Krynica-Zdrój:
J.Szewczyk, od 40:00 G.Mizera - Mytnik, Ruchałowska; K.Szewczyk, Cygan (2), Szeląg - Pasiut (2), Król; Wrona, D.Sopata, Gogoc - Drozd, Goryl (2); Hajduk, A.Sopata, Górczyk oraz Susidko

Polonia Bytom:
Burzyńska, od 40:00 Konenc - Sfora (2), Rapcia; Późniewska, Pióro (2), Czaplik - Kierc, Winchór (2), Pawlak, Suchanek, Syposz - Wcisło (2), Klimecka; Darłak, Graziadei, Kaleja oraz Klama, Dziwok