SEZON 2013/2014

2013/2014

11.10.2013
PHL: Laszkiewicz zapewnił wygraną

Zwycięstwem 3-2 zakończyła się piątkowa konfrontacja ekstraligowego KTH z zespołem Jastrzębia. Ciekawe widowisko wypełnił dobry hokej w wykonaniu obydwu zespołów, strzeleckie popisy i indywidualne pojedynki.

PHL Szczęśliwie się rozpoczął i szczęśliwie zakończył mecz z jastrzębianami. Pośrodku była rywalizacja o krążek, akcje to pod jedną to pod drugą bramką i bokserskie pojedynki. Już po 27 sekundach spotkania gospodarze objęli prowadzenie. Szybka bramka zaskoczyła chyba wszystkich zebranych w krynickiej hali. Druga, dwie minuty później, złudnie mogła wskazywać, że będzie to łatwy pojedynek. Nic bardziej mylnego. Goście szybko otrząsnęli się i nawiązali rywalizację, a kibice mogli obejrzeć ciekawy i dobry hokej. Jeszcze przed pierwszą przerwą jastrzębianie zdobyli wyrównującego gola, ale na więcej trzeba było czekać do ostatniej tercji. Druga minęła bezbramkowo ze wskazaniem na przyjezdnych. Na początku trzeciej goście wyrównali i napięcie gwałtownie wzrosło. Mniej odporni okazali się hokeiści JKH, dwójce zawodników przytrafiły się kary za niesportowe zachowanie. W 55 minucie golkiper Jastrzębia skapitulował po raz trzeci, w pięknym stylu Roberta Slipcenko pokonał as katehetów Leszek Laszkiewicz i była to bramka na wagę zwycięstwa. Podopieczni Mojmira Trlicika wypracowali jeszcze kilka dogodnych sytuacji, podczas gry w przewadze wycofali również bramkarza wprowadzając szóstego zawodnika z pola, nie zdołali jednak zmienić wyniku. Po jednej z nieudanych akcji pod bramką Przemysława Odrobnego emocje rozładowały pojedynki pięściarskie. Starli się Richard Bordowski i Patryk Wajda oraz Maciej Urbanowicz i Krzysztof Zapała. Pierwszy duet szybko zakończył wymianę argumentów i obydwaj hokeiści solidarnie odsiedzieć musieli po cztery karne minuty. W drugim przypadku bardziej widowiskowe przepychanki trwały nieco dłużej i w konsekwencji obydwaj otrzymali po pięć karnych minut plus automatycznie kary meczu za niesportowe zachowanie.

Wygrana z JKH pozwoliła katehetom powiększyć punktowe konto i utrzymać pozycję lidera, w trzecim z rzędu spotkaniu znaczącą rolę odegrały celne trafienia najstarszego i najbardziej doświadczonego zawodnika krynickiego teamu - Leszka Laszkiewicza.

W niedzielę kolejne starcie. Podopieczni Jacka Płachty podejmować będą GKS Tychy. Początek meczu o godz. 18:00.

11.10.2013 - PHL
1928 KTH - GKS Jastrzębie 3 - 2 (2-1,0-0,1-1)
    1 - 0 00:27 Malasiński - Kolusz - Zapała
    2 - 0 02:23 Muhonen - Besch (+1, Urbanowicz)
    2 - 1 15:55 Prochazka - Urbanowicz
    2 - 2 44:23 Lipina - Górny - Kral
    3 - 2 54:34 L.Laszkiewicz

kary: KTH 35 min. (25 Zapała) - Jastrzębie 85 min. (10 Lipina, 10+20 Labryga, 25 Urbanowicz)
strzały: KTH 31 - Jastrzębie 20
sędziowali: M.Pachucki oraz M.Syniawa i P.Kasprzyk
widzów: 1200

1928 KTH Krynica:
Odrobny; 39:06 - 40:00 Yanin - Besch, Dutka (2); Malasiński, Zapała (5+20), Kolusz - Milovanovic, Wajda (4); Emelin, Pasiut (2), L.Laszkiewicz - Skrzypkowski (2), M.Kruczek; Muhonen, Dziubiński, Łopuski - Gruszka, Majoch, Kisielewski, Pesta