SEZON 2013/2014

2013/2014

12.10.2013
PLHK: jeszcze nie teraz

Zapachniało sensacją kiedy ostatnie w tabeli kryniczanki przejęły prowadzenie w konfrontacji z liderkami Serii A hokeistkami oświęcimskiej Unii, jednak punkty uzdrowiskowej drużynie nie były pisane jeszcze tym razem.

Faworytem zawodów rozgrywanych na krynickim lodowisku był zespół Unii, po pierwszej konfrontacji tych zespołów przegranej przez podopieczne Janusza Pióro 2-11, przebieg gry w wykonaniu mineralnych i wynik sobotniego meczu mógł być zaskoczeniem dla przewodzących ligowej tabeli oświęcimianek.

Pierwsze dwie stracone w osłabieniu przez gospodynie bramki na pewien czas ustaliły przebieg spotkania, ale już w końcówce pierwszej tercji kryniczanki zdobyły kontaktowego gola, a tuż po przerwie wyrównały. Do połowy meczu trwała wymiana ciosów, na bramkę jednej drużyny szybko celnym trafieniem odpowiadały rywalki. W całej drugiej odsłonie padło łącznie aż siedem goli. W 34 minucie spotkania na prowadzenie wyszły miejscowe, ale Uniki również bardzo szybko zniwelowały przewagę i dołożyły kolejne strzeleckie zdobycze. Po czterdziestu minutach spotkania oświęcimianki prowadziły 6-4. Hokeistki MKHL po drugiej przerwie raz jeszcze złapały kontakt, ale kolejne dwa trafienia dały przyjezdnym trzypunktowy dystans. Wynik 6-8 ostatecznie na sekundę przed końcowym gwizdkiem ustaliła kapitan kryniczanek Aneta Cygan, która w tym meczu na listę strzelców wpisała się czterokrotnie, dwa gole dla MKHL dołożyła Karolina Szewczyk.

Za wolę walki i postawę, krynickiej młodzieży należą się brawa. Lider co prawda wywiózł spod Góry Parkowej komplet punktów, ale wygrana nie przyszła łatwo. Następny mecz uzdrowiskowy zespół w Serii A rozegra dopiero pod koniec miesiąca, być może już po uzupełnieniu składu, co może przełożyć się na na punktowe zdobycze.

12.10.2013 - PLHK seria A
MKHL Krynica - UKHK Unia Oświęcim 6 - 8 (1-2,3-4,2-2)
    0 - 1 02:20 Wieczorek - Zalewska (+1, D.Sopata)
    0 - 2 09:48 Wieczorek - Bielas (+1, K.Szewczyk)
    1 - 2 16:37 Cygan
    2 - 2 23:39 K.Szewczyk - Cygan - Szeląg (-1, D.Sopata)
    2 - 3 25:42 J.Strzelecka - Metyk (-1, Frąckowiak)
    3 - 3 25:51 Cygan - Szeląg (+1, Frąckowiak)
    6 - 8 59:59 Cygan

kary: MKHL 18 min. - Unia 30 min. (10 Bielas NZ)
strzały: MKHL 26 - Unia 46
sędziowali: K.Zygmunt oraz J.Bryniarski i T.Wilk
widzów: 50

MKHL Krynica-Zdrój:
G.Mizera, od 23:26 J.Szewczyk, od 26:13 G.Mizera, od 36:54 J.Szewczyk - Mytnik (2), Drozd; Szeląg (4), Cygan, K.Szewczyk (2) - Król, Pasiut (6); Gogoc, D.Sopata (4), Wrona - Goryl, Ruchałowska, Kuchnia