SEZON 2013/2014

2013/2014

13.10.2013
PLHK-B: rewanż z nawiązką

Druga żeńska drużyna MKHL w rozgrywkach ligi kobiet Serii B pokonała zespół Cracovii 6-3, czym skutecznie zrewanżowała się rywalkom za porażkę sprzed tygodnia. Solistką niedzielnych zawodów była Aneta Cygan, która kolejny raz zapisała na swoim koncie cztery celne trafienia.

PLHK Do czterdziestej minuty spotkania rywalizacja na lodzie była bardzo wyrównana. Pierwsze zdobyły bramkę i objęły prowadzenia podopieczne Janusza Pióro, utrzymały wynik do przerwy. Drugą odsłonę otworzyły celne trafienia krakowianek w odstępie zaledwie dwóch minut, ale nie było im dane długo cieszyć się z objęcia prowadzenia, w połowie meczu wynik wyrównała niezawodna Aneta Cygan. Ostatnia tercja zdecydowanie należała już do miejscowych hokeistek, cztery zdobyte gole przesądziły o losach spotkania. Dwukrotnie, przy bramkach Karoliny Szewczyk i Danieli Szeląg, krążek wpadał niemal do pustej bramki rywalek, golkiperka Cracovii pilnowała prawej strony swojej świątyni pozostawiając mineralnym do dyspozycji jej lewą stronę. Zawody ostatecznie zakończyły się wygraną MKHL 6-3.

Kolejny mecz kryniczanek w serii B już za tydzień, przed własną publiką zmierzą się z zespołem Podhala.