SEZON 2013/2014

2013/2014

18.10.2013
PHL: wracamy na fotel

Plan wykonany - wygrana, trzy punkty i ponownie pozycja lidera. Tak w skrócie przedstawia się piątkowy pojedynek katehetów z outsiderem ekstraligi bytomską Polonią, w którym najciekawszą była trzecia tercja.

PHL Spotkanie miało zupełnie inny przebieg niż przedsezonowy sparing tych zespołów. Choć znaczna część gry w pierwszej i drugiej odsłonie toczyła się w tercji obronnej gości, to o gole nie było łatwo. Przewagę kryniczanie udokumentowali jednak dwoma celnymi trafieniami, w 8 minucie wynik otworzył wychowanek KTH Grzegorz Pasiut, a chwilę później na 2-0 podniósł kolega z ataku Leszek Laszkiewicz. Po przerwie obraz gry nie zmienił się, tyle, że żadna z drużyn nie zdołała trafić do siatki przeciwników.

Najciekawsza była trzecia odsłona, w której niemal tysięczna widownia zobaczyła aż pięć bramek. Tuż po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Tuomas Muhonen, tym samym wszyscy zawodnicy pierwszego ataku - wcześniej Pasiut i Laszkiewicz - zaliczyli celne trafienia. Do tego grona dołączył jeszcze obrońca pierwszej formacji Patryk Wajda zdobywając czwartego gola dla KTH. Bezpieczny bramkowy dystans chyba nieco uśpił czujność gospodarzy, bo chwilę później w krótkim odstępie czasu poloniści zmniejszyli przewagę o dwa oczka. Najpierw Przemysława Odrobnego pokonał Drew Akins, a następnie, w połowie tercji wykorzystując grę w przewadze, Branislav Fabry. Gra nabrała tempa i po obydwu stronach lodowiska nie brakowało okazji do zmiany wyniku. Skuteczniejsi okazali się miejscowi, odwdzięczając się rywalom również golem w przewadze. Po strzale Rafała Dutki łopatkę do piątego gola dołożył Tomasz Malasiński ostatecznie ustalając wynik konfrontacji.

Po piątkowym meczu, w Krynicy jest dwójka liderów, zespół KTH powrócił na pierwsze miejsce w ligowej tabeli, a dzięki pozyskanym za bramkę i asysty czterem punktom liderem punktacji kanadyjskiej PHL został Leszek Laszkiewicz, który na swoim koncie zgromadził również najwięcej celnych trafień - 13. W zespole katehetów w meczu z Polonią wystąpił Grzegorz Horowski.

Następne spotkanie już w niedzielę, kryniczanie podejmować będą górali, więc emocji z pewnością nie zabraknie. Będzie to druga konfrontacja tych zespołów, poprzednią w Nowym Targu wygrali podopieczni Jacka Płachty 7-4. Początek meczu o godz. 18:30.