SEZON 2013/2014

2013/2014

19.10.2013
1 Liga: czyste konto Skóry

Bez straty gola, a z czwórką z przodu zakończyli kateheci pierwszy z dwóch weekendowych pojedynków z zespołem warszawskiej Legii. Losy spotkania rozstrzygnęła ostatnia tercja, w której kryniczanie zdobyli wszystkie cztery bramki.

1Liga Niezłe fory dali gospodarzom legioniści, połowę czasu gry pierwszej tercji musieli bronić się w osłabieniu, a mimo to krążek ani raz nie wpadł do siatki Krzysztofa Zborowskiego. Dość regularnie za popełnione przewinienia odsyłani byli na ławkę kar zawodnicy drużyny gości, co było wyśmienitą okazją dla miejscowych, ale kiedy nie padały bramki, to również i męczące, bo na przewagi na lód wychodziła pierwsza lub druga formacja, więc przez większą część tercji grali dwiema piątkami. Przewagi nie były też mocną stroną rywali, którzy także przepuścili kilka sposobności do zmiany wyniku.

Dwie tercje minęły bezbramkowo, ale widowni, nieco skromniejszej niż na poprzednich meczach, nie było dane doczekać dogrywki, wręcz przeciwnie. Kateheci postarali się by było za co dziękować po spotkaniu. W 46 minucie stan równowagi przerwał Dawid Majoch rozwiązując, jak się okazało, worek z bramkami, które od tej pory padały systematycznie co kilka minut. Na 2-0 podwyższył Jakub Gimiński - to trzeci mecz młodego hokeisty w barwach KTH i drugie celne jego trafienie. Przy okazji udowodnił, że kryniczanie jednak potrafią wykorzystywać przewagi. Kolejne dwa gole zapisał na swoim koncie Grzegorz Leśniak, który dotąd nie miał jeszcze okazji wykazać się snajperskimi umiejętnościami, a w meczu z Legią otworzył swoją listę dubeltowo. W kuluarach żartowano, że był to odwet na drużynie Legii za straconą nieco wcześniej lewą dwójkę w uzębieniu. Przyjezdni w końcówce spotkania jeszcze starali się zmniejszyć rozmiary porażki i kilkukrotnie mocno zaangażowali strzegącego krynickiej bramki Kamila Skórskiego, ale bez skutku, Skóra zachował czyste konto i był to jego drugi pełny mecz bez straty gola.

Trzy punkty utrzymały podopiecznych Roberta Błażowskiego na pierwszej pozycji w ligowej tabeli, ale w każdych kolejnych zawodach muszą się pilnować, bo w czubie tabeli robi się coraz ciaśniej i rywale skrobią już liderowi po piętach. W niedzielę mecz rewanżowy ze stołeczną drużyną, początek - niczym w westernie - w samo południe. Kryniczanie wystąpią osłabieni, w trzeciej tercji sobotniego meczu w starciu z rywalami kontuzji barku doznał Kamil Pawlik.