SEZON 2013/2014

2013/2014

20.10.2013
1 Liga: Legia w Krynicy bez punktów

W rewanżowym meczu katehetów z warszawską Legią uzdrowiskowy zespół pokonał rywali 3-2. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła w 47 minucie, ale losy spotkania ważyły się do ostatniego gwizdka.

Szybkie tempo i częste przenoszenie się ciężaru gry z jednej na drugą stronę lodowiska sprzyjały dogodnym podbramkowym sytuacjom i ciekawym akcjom, przez co i konfrontacja zyskiwała na widowiskowości. Celne trafienie, dla którejkolwiek drużyny, było tylko kwestia czasu. Wypełnił ją w połowie pierwszej tercji Grzegorz Leśniak wyprowadzając po raz pierwszy gospodarzy na prowadzenie. Niespełna cztery minuty później legioniści wyrównali, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Białek. Jednobramkowy remis utrzymał się do początku drugiej odsłony kiedy to ponownie bramkową przewagę uzyskali kryniczanie po golu Mateusza Dubela. Ale wyrównany mecz godny był wyrównanego wyniku, o co przed końcem tej odsłony postarali się goście, raz jeszcze doprowadzając do remisu po celnym trafieniu zadziornego Łukasza Bułanowskiego. Przy stanie 2-2 rozpoczęły zespoły decydujące starcie. Podczas jednej z wielu podbramkowych sytuacji kolejny raz bramkową inicjatywę przejęli gospodarze i od 47 minuty ponownie prowadzili. Ciasny wynik nie dawał jednak pewności zwycięstwa, walka o utrzymanie bądź zmianę rezultatu trwała do ostatniej minuty. Szansą na punkty był dla legionistów manewr wycofania bramkarza, ale stołeczni hokeiści nie zdołali wypracować dogodnej ku temu sytuacji, a ostatecznie nadzieję przekreśliła kara otrzymana na dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem. Trzecia bramka katehetów zapewniła podopiecznym Roberta Błażowskiego kolejną wygraną, autorem zwycięskiego trafienia był Krzysztof Kozak, który tak cennym golem po raz pierwszy w bieżącym sezonie wpisał się na listę strzelców.

Za tydzień w Katowicach mineralni zmierzą się z zespołem Naprzodu, który w ligowej tabeli zajmuje miejsce tuż za drużyną 1928 KTH.

20.10.2013 - 1 Liga
1928 KTH - Legia Warszawa 3 - 2 (1-1,1-1,1-0)
    1-0 08:25 Leśniak - M.Dubel (+1)
    1-1 12:14 Białek - Bułanowski
    2-1 25:33 M.Dubel - Pesta
    2-2 36:59 Bułanowski - G.Rostkowski
    3-2 46:05 Kozak

kary: KTH 20 min. (10 Horowski NZ) - Legia 16 min.
sędziowali: P.Breske oraz P.Radzik i J.Kosidło
widzów: 50

1928 KTH Krynica:
Kamil Skórski, od 40:00 Daniel Kachniarz - Łukasz Dudzik, Dawid Kruczek; Mateusz Dubel, Marek Cieślicki, Grzegorz Horowski (10) - Krzysztof Kozak (2), Grzegorz Myjak; Damian Zabawa (2), Marek Bryła (2) - Tomasz Zieliński , Jakub Gimiński (4); Filip Pesta, Damian Maczuga, Grzegorz Leśniak