SEZON 2013/2014

2013/2014

21.10.2013
Junior: z Sanokiem po równo

W sobotę i niedzielę dwa zespołu juniorów z kryniczanami w składach zmierzyły się o ligowe punkty. Konfrontacja temu Podhale/KTH z rówieśnikami z Sanoka zakończyła się podziałem punktów. Pierwszy mecz wygrał zespół małopolski, rewanż ekipa z Podkarpacia.

W wyrównanym pierwszym pojedynku o wyniku przesądziła ostatnia tercja, na początku której sanoczanie po raz drugi w meczu objęli prowadzenie, ale chwilę później gospodarze wyrównali wykorzystując rzut karny, a następnie w krótkim odstępie czasu wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Nie bez znaczenia była bramka zdobyta w podwójnej przewadze. Rywale zdołali jeszcze zdobyć kontaktowego gola, a w końcówce zawodów wycofali jeszcze bramkarza wprowadzając szóstego zawodnika z pola, ale ostatecznie zwycięstwo przypadło w udziale Małopolanom.

W rewanżu było zupełnie inaczej, decydującą okazała się pierwsza część meczu i... gole stracone w osłabieniu. Czym sanoczanie zrewanżowali się za sytuację z dnia poprzedniego. W 14 minucie zespół Podhale/KTH przegrywał już czterema bramkami. Tej przewagi w kolejnych wyrównanych tercjach gospodarzom nie udało się już odrobić.

W drużynie Sanoka wystąpiło trzech wychowanków, Adam Kałużny, który już trzeci sezon reprezentuje barwy Ciarko oraz Krzysztof Drąg i Kamil Szporna od dwóch lat związani z podkarpackim klubem.

Jedna wygrana pozwoliła nowotarsko-krynickiej drużynie utrzymać czwartą lokatę, rywale przez podział punktów stracili fotel lidera. Małopolski team w kolejny weekend wyjedzie do Sosnowca by zmierzyć się z drużyną Sielca zajmującą po dziesięciu kolejkach ostatnią pozycję w tabeli.

19.10.2013 - CLJ
Podhale/KTH - Ciarko PBS Sanok 4 - 3 (0-0,1-1,3-2)     0-1 25:28 Świerski - Naparło
    1-1 36:07 Stypuła - Plewa
    1-2 40:58 Olearczyk - Gębczyk
    2-2 42:33 Stypuła (rzut karny)
    3-2 45:13 Jachimczyk - Pustułka
    4-2 49:35 Stypuła - Szal (+2)
    4-3 52:27 Wanat

kary: P/K 18 min. - Sanok 22 min.
sędziowali: P.Kępa oraz R.Długi i K.Worwa