SEZON 2013/2014

2013/2014

27.10.2013
PHL: Katowice po raz drugi

Wygraną kryniczan 6-2 zakończyła się druga w bieżącym sezonie konfrontacja ekstraligowego zespołu KTH z HC GKS Katowice. Było to jedenaste zwycięstwo katehetów, którzy nadal dzierżą palmę pierwszeństwa w ligowym zestawieniu.

PHL Podopieczni Jacka Płachty już w czwartej minucie objęli prowadzenie, wynik niedzielnej konfrontacji otworzył Konstantin Emelin, jednak później z bramkami było już oszczędnie. Przed przerwą po strzale Macieja Szewczyka gospodarze wyrównali, a tuż po niej kryniczanie ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem Ondreja Raszkę pokonał Tuomas Muhonen. Taki wynik utrzymał się do początku ostatniej odsłony. Kateheci powoli rozkręcali się przez czterdzieści minut gry, by w końcówce mocno podkreślić strzelecką przewagę. Na listę strzelców wpisywali się kolejno Tomasz Malasiński, dwukrotnie Dawid Gruszka i zdobywca pierwszej bramki Konstantin Emelin. Wynik ostatecznie na 2-6 ustalił Maciej Szewczyk, zdobywając swoją drugą bramkę w tym meczu. W pierwszej tercji pokonał Przemysława Odrobnego, przy drugim golu zmusił do kapitulacji Antonina Yanina, który w końcówce meczu zmienił Wiedźmina między słupkami.

Mecz z HC GKS będzie pamiętny dla wychowanka KTH Karola Kisielewskiego. Osiemnastoletni napastnik zdobył swój pierwszy ekstraligowy punkt zaliczając asystę przy piątej bramce dla mineralnych.

Z Katowic kateheci wracają z kompletem punktów i nadal w roli lidera. W najbliższy wtorek przed własna publiką podejmować będą zespół, Ciarko Sanok, który jako pierwszy odebrał punkty krynickiej drużynie. Będzie okazja do rewanżu i to na ogólnopolskim forum, spotkanie będzie transmitowane przez TVP Sport. Początek o godz. 19:15.