SEZON 2013/2014

2013/2014

09.11.2013
PLHK: jest pierwszy punkt

Po dobrym i wyrównanym spotkaniu krynickie hokeistki uległy wiceliderowi, drużynie Naprzodu Janów 3-4, o wygranej zadecydowały dopiero rzuty karne. Takie rozstrzygnięcie przyniosło uzdrowiskowemu zespołowi pierwszy punkt w bieżących rozgrywkach.

PLHK Mecz rozpoczął się nie po myśli gospodyń, już w drugiej minucie hokeistki Naprzodu zdobyły pierwszą bramkę, a po niespełna czterech kolejnych było już 2-0 dla przyjezdnych, punktowały Joanna Orawska i Aleksandra Pocheć. Chwilę później, dzięki współpracy czołowych zawodniczek krynickiej drużyny, wykorzystując okres gry w przewadze, kontaktowego gola dla MKHL zdobyła kapitan Agnieszka Pióro. Ślązaczki odpłaciły w podobny sposób, tuż przed końcem pierwszej tercji na 3-1 podniosła Magdalena Jabłońska.

Bramka do szatni z pewnością była bolesna, ale nie zdeprymowała podopiecznych Janusza Pióro, a wręcz przeciwnie. Mineralne uszczelniły defensywę wprowadzając kilka zmian w formacjach i równie często jak rywalki przeprowadzały udane akcje ofensywne, a w końcówce drugiej odsłony kilkukrotnie zmuszały golkiperkę Naprzodu do trudnych interwencji. Zabrakło jedynie skuteczności. Zresztą po obydwu stronach i ta część zawodów minęła bezbramkowo.

Wyśmienitą okazję do zmiany wyniku otrzymały kryniczanki w 48 minucie spotkania, kiedy za faul na zawodniczce MKHL będącej w dogodnej sytuacji arbiter podyktował rzut karny. Na czas wykonywania najazdu w bramce janowianek stanęła Małgorzata Burda-Krokosz, która wcześniej ustąpiła już miejsca między słupkami klubowej koleżance Monice Chodak. Ta wymiana okazała się pomyślna dla przyjezdnych, Karolina Szewczyk nie zdołała pokonać bramkarki Naprzodu. Ale bardzo szybko zrehabilitowała się, w połowie trzeciej tercji po raz pierwszy wpisała się na listę strzelców. Kontaktowy gol uskrzydlił miejscowe hokeistki i raz po raz, choć z wyraźnymi oznakami zmęczenia, atakowały świątynię rywalek. Ze skutkiem. Karolina Szewczyk po raz drugi zapisała się do protokołu celnym trafieniem wyrównując wynik, który nie zmienił się już do końca regulaminowego czasu gry.

Pięciominutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Zawodniczki obydwu zespołów mocno odczuwały już trudy spotkania i gra była bardziej statyczna. Do wyłonienia zwycięzcy konieczne okazały się rzuty karne. Tu więcej szczęścia miały rywalki zdobywając decydującą bramkę w trzeciej kolejce.

Do pierwszego sukcesu kryniczanek w bieżącym sezonie było bardzo blisko, po serii dziewięciu porażek, zwycięstwo byłoby przyjemną odmianą dla hokeistek i wiernych, choć w niewielkiej liczbie przybywających na każdy mecz, kibiców. Tym razem los jeszcze zdecydował inaczej, ale w ligowej tabeli przy MKHL jest jeden punkt. Od czegoś trzeba zacząć.

Z meczowych ciekawostek odnotowujemy, że w zespole rywalek wystąpiła m.in. wychowanka krynickiego klubu Izabela Malinowska, która barw Naprzodu broni już siódmy sezon, a w tym pełni rolę kapitana. Bramki przyjezdnych przez pół spotkania broniła Małgorzata Burda-Krokosz, prywatnie od niedawna małżonka wychowanka KTH Michała Krokosza (obecnie w GKS Katowice).

Przed kryniczankami walczącymi w serii A teraz runda wyjazdowa, podczas której na lodowiskach rywalek rozegrają cztery mecze. Przed własną publiką ponownie zaprezentują się dopiero 14 grudnia.

09.11.2013 - PLHK
MKHL Krynica - MUKS Naprzód Janów 3 - 4 k (1-3,0-0,2-0;0-0) k 0-1
    0 - 1 01:16 J.Orawska- E.Czarnecka
    0 - 2 05:39 A.Pocheć
    1 - 2 07:37 A.Pióro - K.Szewczyk - A.Cygan (+1)
    1 - 3 19:30 M.Jabłońska - D.Korkuz - J.Orawska (+1)

MKHL Krynica-Zdrój:
G.Mizera (J.Szewczyk n/g) - M.Mytnik (4), J.Król; A.Cygan (2), A.Pióro, K.Szewczyk - J.Górczyk, M.Drozd; D.Szeląg, D.Sopata K.Darłak - E.Hajduk, S.Kuchnia; N.Wrona, A.Sopata, W.Gogoc (2)

MUKS Naprzód Janów:
M.Burda-Krokosz, od 33:26 M.Chodak - I.Malinowska (2), M.Grzemska; P.Kulas, S.Kosakowska (2), A.Dreinert - D.Korkuz (2), M.Jabłońska; A.Pocheć, E.Czarnecka, J.Orawska - K.Klonowska (2); Z.Grzemska, M.Sośnierz, O.Tomczok - K.Cieślińska, P.Pirogowicz, N.Sosnowska