SEZON 2013/2014

2013/2014

12.11.2013
PHL: tym razem lepszy GKS

Ekstraligowe drużyny powróciły do ligowej rywalizacji, kateheci pierwszy mecz po przerwie rozegrali w Tychach, gdzie po dobrym początku, oddali inicjatywę rywalom i mimo odrabiania strat ostatecznie ulegli gospodarzom 4-5. To czwarta w sezonie przegrana krynickiego e-teamu.

PHL Pierwszy mecz katehetów w trzeciej rundzie rozgrywek był jednocześnie pierwszym pełnym występem Antona Yanina między słupkami krynickiej bramki. Po odejściu Przemysława Odrobnego to jemu przypadła rola wyjściowego bramkarza. Rezerwowym był Kamil Skórski. Skład ponadto uzupełnili Grzegorz Myjak i Dawid Kruczek.

Początek konfrontacji był udany, od pierwszej minuty kryniczanie prowadzili po celnym trafieniu Dawida Majocha, a tuż po pierwszej przerwie na 2-0 podczas gry w przewadze podniósł Tuomas Muhonen. Jednak stopniowo inicjatywę bramkową przejmowali gospodarze, doprowadzając w połowie meczu do remisu, a następnie w trzeciej odsłonie, w krótkim odstępie czasu aplikując katehetom trzy gole. Przewagę w 51 minucie zmniejszył Grzegorz Pasiut pokonując Stefana Zigardy strzałem pod poprzeczkę. Kilka minut później za faul na krynickim graczu będącym w dogodnej sytuacji arbiter podyktował rzut karny, który na czwartą bramkę dla KTH zamienił Jakob Milovanovic. Do końca meczu pozostało siedem minut, kryniczanie jeszcze kilkukrotnie zagrozili bramce rywali, ale bez powodzenia. Na czterdzieści sekund przed ostatnim gwizdkiem z tafli zjechał Anton Yanin zastąpiony przez szóstego gracza z pola, manewr nie przyniósł efektu, ale za to krążek wpadł do krynickiej bramki. Po gwizdku. Sędzia nie uznał trafienia. Trzecią konfrontację obydwu zespołów wygrali tyszanie 5-4, dzięki czemu awansowali w ligowej tabeli na drugie miejsce i tracą do lidera spod Góry Parkowej tylko cztery punkty.

Następna potyczka mineralnych w najbliższą niedzielę, przed własną publicznością podejmować będą bytomską Polonię zajmującą ostatnie miejsce w zestawieniu. Początek spotkania o godz. 18:30.