SEZON 2013/2014

2013/2014

23.11.2013
CLJ: cenna wygrana

Na krynickim lodowisku zmierzyły się dwie sąsiadujące miejscami w tabeli drużyny, choć rozdzielone większą liczbą punktów. Nowotarsko-krynicki zespół w pierwszym meczu w sezonie rozegranym pod Górą parkową pokonał toruńskie Sokoły 7-3.

Dotychczas połączona drużyna "domowe" spotkania rozgrywała w Nowym Targu, tym razem areną ligowych zmagań była tafla krynickiego lodowiska. Trzy gole zdobyte przez gospodarzy w pierwszej części meczu, bez własnych strat, mogły być dobrą zaliczką do spokojnie wywalczonego zwycięstwa, nie były. Po przerwie to goście częściej dochodzili do strzeleckich sytuacji i zdołali odrobić straty doprowadzając do remisu. Nie na długo, bo jeszcze w tej samej tercji miejscowi ponownie objęli prowadzenie, a w kolejnej odsłonie przypieczętowali wygraną jeszcze trzema celnymi trafieniami w ostatnich jej minutach. To piąte z rzędu zwycięstwo zespołu Podhale/KTH i jedenaste w sezonie. Kolejny komplet punktów pozwolił na ponowny awans na trzecią pozycję w tabeli. W niedzielę spotkanie rewanżowe, początek o godz. 11:00.

W sobotnim meczu po raz pierwszy w bieżącym sezonie ligowe zawody rozegrał Sebastian Pawlikowski. Wychowanek KTH, absolwent sosnowieckiej SMS przypieczętował występ jednym celnym trafieniem.