SEZON 2013/2014

2013/2014

10.12.2013
PLHK-B: mineralne lepsze od Cracovii

W meczu o przodownictwo w tabeli Serii B ligi kobiet krynickie hokeistki na własnym lodzie, wyjątkowo we wtorek, pokonały zespół Cracovii 7-1.

PLHK Skład mineralnych, uzupełniony zawodniczkami z Dębicy, nie pozwolił rozwinąć skrzydeł krakowskiej drużynie. Po pierwszej tercji gospodynie prowadziły dwiema bramkami, ale po czterdziestu minutach gry było już 5-0. Prym wiodła pierwsza formacja, w której obok bardziej doświadczonych zawodniczek wystąpiły, coraz śmielej radzące sobie w ligowych potyczkach, Joanna Król i Wiktoria Gogoc. Hokeistki pierwszej piątki także dopełniły wyniku, po honorowym trafieniu Aleksandry Kapanowskiej dla Cracovii w połowie trzeciej tercji, kryniczanki jeszcze dwukrotnie pokonały golkiperkę przyjezdnych ustalając rezultat konfrontacji na 7-1.

Podopieczne Janusza Pióro odzyskały tym samym pozycję lidera, wyprzedzając pokonane rywalki dwoma punktami. Kolejny mecz już w najbliższą niedzielę. Drużyna MKHL II podejmować będzie hokeistki Podhala.