SEZON 2013/2014

2013/2014

04.01.2014
PLHK: noworoczno-urodzinowa wygrana

Świetny noworoczny prezent sprawiła sobie drużyna MKHL, a przy okazji i urodzinowy swojej hokeistce Anecie Cygan pokonując w sobotnim meczu hokeistki oświęcimskiej Unii. Sama jubilatka także miała udział w pierwszym zwycięstwie zespołu zdobywając jednego gola

Aneta_Cygan
Aneta Cygan
w dniu 17 urodzin zdobyła bramkę i zaliczyła asystę przyczyniając się do pierwszego w sezonie zwycięstwa swojej drużyny w grupie mocniejszej ligi kobiet
Pierwsza tercja upłynęła spokojnie i bezbramkowo, a hokeistki obydwu zespołów zapisały się do protokołu jedynie karnymi minutami. Dopiero druga odsłona przyniosła sporo bramek, wydarzeń i emocji. Padło aż pięć goli i wszystkie zaledwie w pięciu minutach gry. Dokładnie w połowie meczu na prowadzenie wyszły przyjezdne. Postrzale jednej z napastniczek krążek przeszedł między parkanami strzegącej krynickiej bramki Gabrieli Mizery i zatrzymał się na linii bramkowej, ale szybka reakcja Karoliny Kosmy, która wepchnęła gumę do siatki przyniosła oświęcimiankom pierwszego gola. Równie szybka była riposta kryniczanek, zaledwie pół minuty później po samotnym rajdzie przez niemal całe lodowisko wyrównującą bramkę zdobyła kapitan MKHL Agnieszka Pióro. Kiedy chwilę później na ławkę kar w krótkim odstępie czasu powędrowały dwie zawodniczki Unii gospodynie otrzymały wyborną okazję do objęcia prowadzenia, ale szczęście uśmiechnęło się do rywalek. Najpierw wykluczenie jednej z kryniczanek zmniejszyło ich liczebną przewagę, a w niedługim czasie to oświęcimianki cieszyły się z celnego trafienia zdobytego podczas gry w osłabieniu. Ale i tym razem prowadzenie trwało zaledwie pół minuty. Wyrównanie ponownie wypracowała Pióro wespół z jubilatką Anetą Cygan, a po niedługim czasie na 3-2 dla mineralnych podniosła Karolina Szewczyk.

Przy takim wyniku rozpoczęła się trzecia część spotkania, w której kryniczanki skutecznie podtrzymywały bramkową przewagę. W 46 minucie, tym razem wykorzystując liczebną przewagę, podopieczne Janusza Pióro zdobyły czwartego gola. Na listę strzelców wpisała się, uświetniając swój dzień urodzin obok asysty także zdobyciem bramki, Aneta Cygan. Rywalki szybko odwdzięczyły się celnym trafieniem Katarzyny Frąckowiak i miejscowe nadal prowadziły jednym punktem. Dopiero końcówka meczu ponownie przyniosła sporą dawkę emocji. Trzy i pół minuty przed ostatnim gwizdkiem Karolina Szewczyk dała drużynie MKHL piątą bramkę, ale chwilę później na ławkę kar powędrowała jedna z defensorek uzdrowiskowego teamu, a szkoleniowiec przeciwniczek postanowił wykorzystać tę sposobność do zmiany wyniku. Wycofał bramkarkę i desygnował do gry szóstą zawodniczkę z pola, jednak ani przewaga Unitek nie przyniosła wymiernych efektów, ani gospodynie nie zdołały tak precyzyjnie wystrzelić krążka by powędrował do pustej bramki. Manewr wymiany golkiperki na dodatkowego gracza oświęcimianie zastosowali raz jeszcze, ale wtedy, choć bramki ofiarnie broniły dwie zawodniczki, krążek trafił do siatki. Wygraną kryniczanek ostatecznym wynikiem 6-3 zatwierdziła Agnieszka Pióro, tym samym zapisując na swoim koncie hat-tricka.

Wygrana kryniczanek nie miała wpływu na układ tabeli, gdzie mineralne zajmują ostatnią pozycję ze sporą stratą do poprzedzającego zespołu. Miała za to wielkie znaczenie dla samej drużyny, która po długiej serii porażek odniosła pierwsze w sezonie zwycięstwo.

Kolejny mecz już w niedzielę. Spotkanie z Naprzodem Janów przesunięte zostało z 18 stycznia i będzie przedostatnim meczem kryniczanek w sezonie zasadniczym. Początek w niedzielę o godz. 14:30.