SEZON 2013/2014

2013/2014

06.01.2014
CLJ: w Bytomiu komplet punktów

Po sześciotygodniowej przerwie na przygotowania i mistrzowski turniej, na ligowe tafle powróciły zespoły juniorów. W pierwszy weekend 2014r. łączona drużyna Podhala i KTH w Bytomiu zainkasowała komplet punktów dwukrotnie pokonując zespół Polonii.

W sobotnim spotkaniu małopolska młodzież pokonała gospodarzy 6-1, dzieląc się po równo bramkowymi zdobyczami, trzy gole zdobyli nowotarżanie i tyle samo hokeiści z Krynicy. Rywale tylko raz, w pierwszej tercji, skutecznie wykorzystali wypracowaną sytuację, pozostałe dziewiętnaście strzałów bytomian pewnie wychwycił Paweł Michałczak strzegący w tym dniu bramki łączonej drużyny. Golkiper Polonii miał o wiele więcej pracy, hokeiści nowotarsko-krynickiego teamu oddali na jego bramkę dwukrotnie więcej strzałów. Najczęściej strzelali Szymon Kolasa i Sylwester Plewa.

Odmienny przebieg, choć również zakończony wygraną, miał mecz rewanżowy. Po dwudziestu minutach gry prowadzili gospodarze 2-1, a w drugiej tercji powiększyli przewagę o kolejne celne trafienie. Dopiero zryw małopolskiego zespołu w ostatniej odsłonie zmienił obraz gry i wynik. Aż szesnaście oddanych na bramkę rywali strzałów przyniosło efekt, cztery gole bez własnych strat zapewniły drugi komplet punktów. Najwięcej pracy bytomskiej defensywie przysporzył czołowy snajper zespołu Jaroslaw Špirko , który dziewięciokrotnie zagroził bramce gospodarzy, z czego na swoje konto zapisał trzy bramki.

Drużyna Podhala/KTH po osiemnastu rozegranych spotkaniach zajmuje w tabeli drugie miejsce wyprzedzając trzema punktami Ciarko Sanok i tracąc jeden do oświęcimskiej Unii, z którą zmierzy się w kolejny weekend na krynickim lodowisku. Mecze w sobotę o 16:30 i niedzielę o 10:00.