SEZON 2013/2014

2013/2014

22.01.2014
PHL: a w Krynicy 1-4

Długo już krynicka publiczność nie miała okazji obejrzeć takiego widowiska jak środowy pojedynek katehetów z mistrzowskim zespołem Cracovii, gospodarze zanotowali bardzo dobry występ, o wyniku którego przesądziły zbyteczne kary i gra w osłabieniu.

PHL Przebieg gry i bezbramkowy remis po pierwszej tercji były miłą odmianą dla kibiców KTH po wielu mniej okazałych tercjach poprzednich spotkań, a zdobyty w drugiej odsłonie gol i objęcie prowadzenia w spotkaniu, radosnym zaskoczeniem. Krakowianie po stracie podkręcili tempo gry, ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Dopiero w 35 minucie wykorzystując osłabienie katehetów goście wyrównali, a chwilę później zdobyli drugą bramkę. Piłkarskim wynikiem zespoły rozpoczęły ostatnią część konfrontacji. Więcej z gry mieli krakowianie, ale ciekawych sytuacji podbramkowych nie brakowało po obydwu stronach lodowej tafli. W 55 min. przyjezdni raz jeszcze wykorzystali liczebną przewagę, a chwilę później czerwona lampka zapaliła się także nad bramką Cracovii. Ale arbiter nie uznał gola kryniczan, krążek wpadł do siatki po gwizdku sygnalizującym karę nałożoną na gracza gości. W końcówce spotkania przyszło miejscowym jeszcze bronić się trójką graczy przeciw piątce rywali, i tę przewagę podopieczni Rudolfa Rohacka skutecznie wykorzystali.

Porażka zawsze jest porażką, ale wynik 1-4 po dobrym występie nie przynosi ujmy mocno doświadczanej w ostatnim czasie drużynie KTH. Cieszy postawa całego zespołu, a szczególnie golkipera Antona Yanina, który między słupkami wykonał niesamowita robotę by rezultat spotkania był jak najbardziej korzystny.

Już w piątek kolejny mecz na krynickiej tafli, zespół Roberta Błażowskiego podejmować będzie sąsiadujący w tabeli HC GKS Katowice. Początek rywalizacji o godz. 18:30.