SEZON 2013/2014

2013/2014

25.01.2014
PLHK: play off 1-0 dla Gdańska

Niefortunnie weszły w fazę play off krynickie hokeistki, w pierwszym starciu z zespołem Stoczniowca uległy rywalkom 1-5. Za tydzień drugie spotkanie w Gdańsku. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Kryniczanki, szóste w ligowej tabeli po rundzie zasadniczej, w ćwierćfinale rywalizują z trzecią drużyną PLHK, gdańskim Stoczniowcem. W dotychczasowych czterech pojedynkach tych zespołów wygrywały hokeistki z Pomorza, one też były faworytkami pierwszego starcia pierwszej rundy play off. Po dwudziestu minutach gry sobotniego meczu gospodynie przegrywały jedną bramką, celne trafienie po solowej akcji zaliczyła reprezentacyjna napastniczka Marta Bigos. Bardziej ograne i doświadczone gdańszczanki częściej zapuszczały się pod bramkę miejscowych, ale na posterunku stała Gabriela Mizera. Na początku drugiej odsłony kolejne dwie bramki przyjezdnych na długie minuty ustaliły stan konfrontacji, który zmienił się dopiero w połowie trzeciej odsłony.

Po drugiej przerwie konfrontacja przybrała nieco inny charakter, sporo było kontaktowej gry w wykonaniu przyjezdnych, nerwowości z obydwu stron i przerw. Do ambulatorium, z urazem krtani, pogotowie odwiozło Danielę Szeląg, dłuższą chwilę dochodziła do siebie Dominika Sopata, która po interwencji rywalki uderzyła głową o bandę. Nieco uspokojenia przyniosła kara meczu dla jednej z gdańskich napastniczek. Ta część spotkania przyniosła też kolejne gole. W połowie tercji, w zamieszaniu na przedpolu Agaty Kosińskiej krążek trafił za linię bramkową , ale opuścił bramkę, gospodynie cieszyły się z celnego trafienia, a gdańszczanki protestowały. Wątpliwości nie miał będący najbliżej akcji arbiter liniowy. Na listę strzelców wpisała się krynicka kadrowiczka Agnieszka Pióro. Niestety był to jedyny gol kryniczanek w tych zawodach, ponadto szybko zripostowany przez przyjezdne grające przez pięć minut w osłabieniu. W końcówce meczu gdańszczanki zdobyły jeszcze jedno trafienie ustalając ostatecznie wynik na 5-1.

Drugi mecz tej pary za tydzień, 1 lutego w Gdańsku. Rywalizacja toczy się do dwóch wygranych., zwycięstwo hokeistek GKS zakończy ją, a wygrana MKHL przedłuży konfrontację o kolejne zawody.

W innych parach:
1 - 21 MMKS Podhale Nowy Targ (8) - TMH Polonia Bytom (1)
1 - 17 Cracovia 1906 Kraków (7) - UKHK Unia Oświęcim (2)
2 - 6 Atomówki GKS Tychy (5) - MUKS Naprzód Janów (4)

25.01.2014 - PLHK
MKHL Krynica - Stoczniowiec Gdańsk 1 - 5 (0-1,0-2,1-2) PO 0-1     0-1 03:58 M.Bigos
    0-2 25:09 A.Berecka - M.Obłońska - J.Detmer
    0-3 26:02 K.Byczkowska - J.Detmer - M.Bigos
    1-3 48:36 A.Pióro - D.Sopata (+1)
    1-4 48:57 M.Bigos (-1)
    1-5 54:30 A.Berecka - A.Piekur - M.Obłońska

kary: MKHL 10min. - Stoczniowiec 35min. (5+20 Tokarska)
strzały na bramkę: MKHL 22 - Stoczniowiec 37
sędziowali: J.Syniawa oraz S.Strózik i J.Bryniarski     widzów: 35

MKHL Krynica-Zdrój:
G.Mizera (2), od 54:30 J.Szewczyk - W.Gogoc (2), J.Górczyk; A.Cygan, A.Pióro (2), K.Szewczyk - K.Pasiut (2), J.Król; D.Szeląg, D.Sopata, E.Hajduk - N.Wrona, A.Sopata; M.Mroczka, M.Mytnik (2)