SEZON 2013/2014

2013/2014

26.01.2014
Żacy: widowiskowo i zwycięsko

Zacięty pojedynek w minioną sobotę stoczyli w Krakowie żacy KTH KM z zespołem Cracovii. Osiemnaście goli, które przewagę i prowadzenie wielokrotnie przenosiły na konto jednej lub drugiej drużyny, sprawiło, że rywalizacja na lodzie była niezwykle widowiskowa, a wynik ważył się do ostatniej minuty. Wygrali kryniczanie 10-8.

żak Początkowo inicjatywa należała do młodych katehetów, a kolejne bramki dyktowały tempo gry. Gospodarze starali się odrabiać straty, ale kryniczanie długo utrzymywali przynajmniej jednobramkową przewagę. Sytuacja odmieniła się po przerwie. Jeszcze w końcówce pierwszej tercji gospodarze zdołali wyrównać, a na początku drugiej odskoczyli na dwa punkty, a po czterdziestu minutach gry prowadzili jedną bramką. Po drugiej przerwie młodzi kateheci wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie. Jednak na krótko, w połowie trzeciej odsłony ponownie wynik był remisowy. Próby przełamania równowagi przez każdą stronę długo kończyły niepowodzeniem, dopiero na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem Dawid Krynicki dał KTH dziewiątą bramkę. Chwilę później gospodarze wycofali bramkarza starając się szóstką graczy w polu raz jeszcze doprowadzić do remisu, ale manewr nie powiódł się, a dziesiąte celne trafienie zaliczyli kryniczanie wrzucając krążek do pustej bramki.

Z puli dziesięciu goli znaczną część zapisali na swoje konto Damian Tyczyński i Dawid Krynicki, którzy zdobyli po cztery bramki, wyniku dopełnili Patryk Gosztyła i Grzegorz Grabowski.