SEZON 2013/2014

2013/2014

27.01.2014
CLJ: z Sanoka na tarczy

Nie powiodło się w ostatnich spotkaniach ligowych łączonej drużynie juniorów KTH i Podhala, na gościnnych występach w Grodzie Grzegorza w dwóch spotkaniach musieli uznać wyższość gospodarzy.

W pierwszym meczu, rozegranym w miniony piątek małopolski team uległ sanoczanom 5-6, choć jeszcze w połowie spotkania prowadził 4-1. Trzy gole zdobyte przez jednego z najskuteczniejszych zawodników ligi Dariusza Wanata doprowadziły do remisu w 44 minucie gry. Drużyna KTH/Podhale chwilę później raz jeszcze objęła prowadzenie, ale na własne życzenie ponownie je straciła. Kary nałożone na dwóch graczy dały szansę rywalom, którzy grając w podwójnej przewadze, wykorzystali sytuację i po raz drugi doprowadzili do wyrównania. Trzy minuty później kolejne celne trafienie Wanata zapewniło gospodarzom wygraną i pierwszy komplet punktów.

Snajperskie umiejętności lidera KH Sanok miały spore znaczenie także w rewanżowym spotkaniu, w którym trzykrotnie pokonał golkipera teamu KTH i Podhala. Pierwsi prowadzenie objęli gospodarze i z jednobramkową przewagą sanoczan zakończyła się pierwsza tercja. Tuż po przerwie małopolska młodzież wyrównała, a następnie przejęła prowadzenie, podobną sytuację zapisali po swojej stronie miejscowi i po czterdziestu minutach meczu zespoły remisowały 3-3. Decydujące starcie skuteczniej rozegrali gospodarze, szybko aplikując łączonej drużynie dwie bramki w krótkim odstępie czasu, a wynik przypieczętowali jeszcze jednym trafieniem w 53 minucie spotkania.

Mimo dwóch przegranych zespół KTH/Podhale nadal zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, ustępując ośmioma punktami oświęcimskiej Unii, ale tuż za nim plasuje się weekendowy rywal z Sanoka ze stratą tylko jednego oczka.

W najbliższy weekend kolejne dwa spotkania, team KTH/Podhale na krynickim lodowisku zmierzy się z przedostatnim zespołem zestawienia Sielcem Sosnowiec. Mecze w sobotę o 19:30 i niedzielę o 11:00.