SEZON 2013/2014

2013/2014

21.02.2014
PHL: w Katowicach do zera

Nie sprostali kateheci w wyjazdowym spotkaniu sąsiadującej w tabeli drużynie GKSu. Rywale rozbili krynicki team 6-0.

PHL Mimo organizacyjnych trudności zespół gospodarzy okazał się zbyt mocnym rywalem. Systematycznie zdobywane w każdej tercji dwie bramki, przy braku celnych trafień ze strony mineralnych, zapewniły katowiczanom wysoką wygraną. Żal każdego straconego gola, ale chyba najbardziej bolały bramki "do szatni", które miejscowi zdobywali na kilka sekund przed końcem drugiej i trzeciej tercji.

Przegrana z GKSem to dziesiąta z rzędu porażka uzdrowiskowego teamu. Katowiczanie dzięki kompletowi punktów, na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej, zmniejszyli do pięciu oczek stratę dzielącą ich od KTH w ligowej tabeli.

W najbliższą niedzielę na krynickim lodowisku kateheci rozegrają ostatni mecz tej rundy przed własną publiką, dwa dni później zakończą fazę zasadniczą wyjazdowym spotkaniem w Jastrzębiu.