SEZON 2013/2014

2013/2014

24.04.2014
Polska na zapleczu elity

Wygraną 4-1 nad Chorwacją polska reprezentacja jeszcze przed zakończeniem wileńskiego turnieju zapewniła sobie awans do Dywizji I A, na zaplecze elity. Kolejny raz punktowali wychowankowie KTH.

MSD1B Podopieczni Igora Zacharkina prowadzenie objęli w połowie pierwszej tercji, na początku drugiej powiększyli przewagę, ale gra nie układała się, a ambitnie grający Chorwaci coraz częściej zagrażali polskiej bramce. W 33 minucie spotkania zdobyli nawet kontaktowego gola. Po drugiej przerwie kilka dogodnych sytuacji z powodu nieskuteczności Biało-Czerwonych nie przynosi oczekiwanego efektu, więcej pracy ma za to nasz golkiper. Trzecie celne trafienie w 56 minucie spotkania daje pewniejszy dystans, ale rywale nie rezygnują z walki. Dwukrotnie w miejsce bramkarza wprowadzają szóstego zawodnika, nic jednak nie zyskują, a Polacy strzałem do pustej bramki potwierdzają swoją wygraną, dzięki której już zapewnili sobie awans do wyższej dywizji.

Po czterech zwycięstwach zgromadzili komplet punktów i nawet ewentualna porażka z Brytyjczykami nic nie zmieni ponieważ rozstrzygnięcia czwartkowych pojedynków i sobotnich gier mogą zapewnić taką sama liczbę punktów jedynie ekipie gospodarzy, a tę Orły pokonały w bezpośrednim pojedynku.

W kolejnym meczu mistrzostw punktowali wychowankowie KTH, przy pierwszej i czwartej bramce podania zaliczył Grzegorz Pasiut, punkt za asystę przy trzecim golu dopisał sobie również Bartłomiej Pociecha.

Ostatni mecz Polaków w sobotę o godz. 15:30.