SEZON 2013/2014

2013/2014

14.09.2013
PLHK: Stoczniowiec skuteczniejszy

W drugim swoim ligowym meczu Serii A, rozegranym tym razem na drugim krańcu Polski, krynickie hokeistki uległy drużynie gdańskiego Stoczniowca 4-9.

PLHK Spotkanie zespoły rozpoczęły w gęstej mgle, która spowijała gdańskie lodowisko przez większą część pierwszej tercji. Niezbyt pomyślnej dla uzdrowiskowej drużyny, bo przegranej 0-3. W kolejnej gospodynie celnie trafiały do bramki MKHL, której przez całe zawody broniła Justyna Szewczyk, jeszcze dwukrotnie. Za to ostatnia tercja zakończyła się remisowo, obydwie strony zapisały na swoje konto po cztery gole. Dla Perły Wód dwie bramki zdobyła Aneta Cygan oraz po jednej Karolina Szewczyk i młodziutka Ania Sopata. W niedzielę drugi mecz tych zespołów. Początek o godz. 11:00. A za tydzień wyjazd do Oświęcimia na mecz z aktualnymi liderkami tabeli.

14.09.2013 - PLHK Seria A
Stoczniowiec Gdańsk - MKHL Krynica 9 - 4 (3-0,2-0,4-4)
    1 - 0 09:22 Berecka - Detmer (+1)
    2 - 0 15:58 Detmer - Hermann - Berecka
    3 - 0 18:43 Bigos - Detmer
    4 - 0 28:27 Byczkowska - Bigos
    5 - 0 30:12 Rykaczewska - Byczkowska - Nowak (+1)

GKS Stoczniowiec Gdańsk:
Kosińska, od 30:12 Gruszczyńska - Detmer (2), Wnuczko; Hermann, Berecka, Piekur - Tokarska (2), Nowak; Bigos, Byczkowska, Rykaczewska - Błaszak, Kasprzycka; Hintzke (2), Kucharska, Ciunajcis oraz Siejka, Wojcieszko - trener H.Zabrocki