SEZON 2014/2014

2014/2015

29.11.2014
1 Liga: porażka z akademikami

Nie powiodło się uzdrowiskowej drużynie w wyjazdowym spotkaniu z zespołem Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej. Nowotarżanie zgarnęli cała pulę wygrywając 2-1.

1928KTH Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo. Strzeleckich sytuacji nie brakowało, szczególnie gospodarzom, którzy oddali na bramkę dwukrotnie więcej strzałów od kryniczan i mieli okazję do zmiany wyniku także podczas liczebnych przewag, ale KTHeci skutecznie się wybronili. Początek kolejnych dwudziestu minut przyniósł gola miejscowym. Czego nie dokonali w przewadze, udało się podczas osłabienia. Celne trafienie zaliczył Dmitri Paramonov. Stan rzeczy utrzymał się aż do połowy trzeciej odsłony, wyrównującą bramkę zdobył dla mineralnych kapitan zespołu Tomasz Cieślicki. Riposta akademików była niemal natychmiastowa. Aleksei Uglov ponownie wyprowadził nowotarżan na prowadzenie i nic już nie zdołało zmienić ustalonego wówczas wyniku. Dzięki wygranej rywale awansowali w ligowej tabeli o jedno oczko, na szóstą pozycję. Kryniczanie nadal zajmują ósme miejsce.

Kryniczanie po pierwszym boju na Podhalu wracają bez zdobyczy, kolejnej szansy na punkty będą upatrywać w niedzielnym rewanżowym spotkaniu. Początek o godz. 10:30.