W sobotę 3 czerwca na krynickim Deptaku saneczkarze i saneczkarki z dziesięciu klubów sportową rywalizacją w zorganizowanym po raz drugi Memoriale Michała Jasnosza i Jana Błońskiego uczcili pamięć byłych prezesów Polskiego Związku Sportów Saneczkowych. W dwóch konkurencjach medalowe pozycje wywalczyli zawodnicy UKS KTH.
Uczestnicy zawodów w czterech kategoriach wiekowych osobno dla kobiet i mężczyzn mierzyli się w zjeździe na sankorolkach. Za tor posłużyła jedna z alejek krynickiego deptaka, o końcowej kolejności decydowała suma czasów dwóch zjazdów. Międzynarodową obsadę II Memoriału tworzyło ponad pięćdziesięcioro saneczkarek i saneczkarzy z klubów krajowych oraz ze Słowacji. UKS KTH reprezentowało czworo zawodników - Emilia Nosal, która w kategorii juniorek młodszych zajęła pierwsze miejsce oraz Krzysztof Potok, Karol Nosal i Filip Kamiński w kategorii chłopców, tutaj trzecie miejsce wywalczył Krzysztof, wyprzedzając nieznacznie Karola, a Filipowi przypadła w udziale siódma lokata.
Organizatorem II Memoriału Michała Jasnosza i Jana Błońskiego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Krynicy-Zdroju Piotra Ryby był UKS KTH, współorganizatorem krynicki MOSiR, a finansowego wsparcia udzielił Polski Związek Sportów Saneczkowych. Tryumfatorzy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i upominki rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale i dyplomy.
Michał Jasnosz i Jan Błoński, których pamięci organizowane są zawody, byli prezesami PZSSan, ale przede wszystkim działaczami oddanymi saneczkarstwu oraz orędownikami budowy w Krynicy-Zdroju lodowego toru saneczkowego sztucznie mrożonego. Inicjatorami pierwszego Memoriału, który odbył się przed rokiem byli wychowankowie KTH, saneczkarze i trenerzy tej dyscypliny sportu Marek Skowroński, Andrzej Śmierzchalski i Lesław Poręba (trenerzy-olimpijczycy, medaliści MP) oraz Barbara Rzeszut sędzia saneczkarstwa lodowego.
Za rok, na krynickim deptaku kolejna edycja Memoriału.
(e2rds)
II Memoriał Michała Jasnosza i Jana Błońskiego | |||||
# | zawodnik | klub | czas łączny | ||
Dzieci - dziewczynki (2011 i młodsze) | |||||
1. | Watkowska Klaudia | UKS "15" Jelenia Góra | 0:36,890 | ||
2. | Streichsbier Ella Mia | Slovensky Zvaz Sankarov | 0:40,510 | ||
3. | Wojsiat Gabriela | MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG | 0:40,980 | ||
4. | Valosova Karina | Slovensky Zvaz Sankarov | 0:42,270 | Dzieci - chłopcy (2011 i młodsi) | |
1. | Majchrowski Julian | UKS "15" Jelenia Góra | 0:38,700 | ||
2. | Zielonka Patryk | UKS "15" Jelenia Góra | 0:39,890 | ||
3. | Potok Krzysztof | UKS KTH Krynica-Zdrój | 0:40,250 | ||
4. | Nosal Karol | UKS KTH Krynica-Zdrój | 0:40,410 | ||
5. | Tlalka Marcel | UKS "15" Jelenia Góra | 0:41,240 | ||
6. | Prax Lukas | Slovensky Zvaz Sankarov | 0:41,530 | ||
7. | Kamiński Filip | UKS KTH Krynica-Zdrój | 0:42,240 | ||
8. | Przybyła Kacper | KKS Beskidy Bielsko-Biała | 1:02,300 | ||
9. | Wątroba GabryP | KKS Beskidy Bielsko-Biała | 1:26,640 | ||
10. | Prechitko Tomasz | UKS Tajfun Nowy Sącz | 1:38,590 | Młodziczki (2009-2010) | |
1. | Mickova Mia | Slovensky Zvaz Sankarov | 0:36,970 | ||
2. | Piwkowska Hanna | UKS Nowiny Wielkie | 0:37,430 | ||
3. | Zwolenik Magdalena | LKS Łęka | 0:40,790 | Młodziki (2009-2010) | |
1. | Dybalski Cyprian | MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG | 0:31,900 | ||
2. | Korbela Oliver | Slovensky Zvaz Sankarov | 0:34,910 | ||
3. | Kwieciński Wojciech | KKS Beskidy Bielsko-Biała | 0:36,050 | ||
4. | Kaczmarczyk Filip | UKS Tajfun Nowy Sącz | 0:36,770 | ||
5. | Jeziorek Przemysław | UKS Nowiny Wielkie | 0:36,880 | ||
6. | Młynarczyk Artur | UKS Tajfun Nowy Sącz | 0:38,240 | ||
7. | Szmit Daniel | UKS Smyk Bielsko-Biała | 0:40,120 | ||
8. | Wątroba Dawid | KKS Beskidy Bielsko-Biała | 0:40,840 | ||
9. | Zachariasz Artur | UKS Smyk Bielsko-Biała | 0:41,470 | Juniorki młodsze (2006-2008) | |
1. | Nosal Emilia | UKS KTH Krynica-Zdrój | 0:34,580 | ||
2. | Praxova Viktoria | Slovensky Zvaz Sankarov | 0:35,170 | ||
3. | Sasak Katarzyna | MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG | 0:35,980 | ||
4. | Pieron Zuzanna | MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG | 0:36,720 | ||
5. | Danieluk Karolina | UKS "15" Jelenia Góra | 0:36,890 | ||
6. | Danieluk Alicja | UKS "15" Jelenia Góra | 0:37,610 | ||
7. | Czarnecka Maria | UKS Nowiny Wielkie | 0:37,750 | ||
8. | Domowicz Kamila | UKS Nowiny Wielkie | 0:38,150 | ||
9. | Póda Jana | KKS Beskidy Bielsko-Biała | 0:38,220 | ||
10. | Dudek Emilia | UKS Orkan Marcinkowice | 0:39,580 | Juniorzy młodsi (2006-2008) | |
1. | Warzybok Karol | MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG | 0:30,940 | ||
2. | Dybalski Bartosz | MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG | 0:32,250 | ||
3. | Preczewski Mikołaj | UKS Nowiny Wielkie | 0:32,890 | ||
4. | Poręba Wojciech | MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG | 0:33,180 | ||
5. | Skoczeń Mateusz | MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG | 0:33,450 | ||
6. | Kiełbasa Mateusz | LKS Łęka | 0:33,520 | ||
7. | Zwolenik Jakub | LKS Łęka | 0:35,040 | ||
8. | Hudy Patryk | KKS Beskidy Bielsko-Biała | 0:35,600 | ||
9. | Hajduk Oliwier | UKS Orkan Marcinkowice | 0:35,660 | ||
10. | Srożek Karol | UKS Orkan Marcinkowice | 0:36,510 | ||
11. | Dawidowski Nikolas | KKS Beskidy Bielsko-Biała | 0:37,150 | ||
12. | Kostrzewski Mateusz | UKS Orkan Marcinkowice | 0:38,440 | ||
13. | Ptak Grzegorz | UKS Orkan Marcinkowice | 0:39:520 | ||
14. | Woźniak Cyprian | UKS Orkan Marcinkowice | 0:39,670 | Juniorki/Seniorki (2005 i starsze) | |
1. | Pawlak-Warzybok Monika | UKS "15" Jelenia Góra | 0:37,100 | Juniorzy/Seniorzy (2005 i starsi) | |
1. | Solcansky Marek | Slovensky Zvaz Sankarov | 0:31,100 | ||
2. | Kiełbasa Maciej | UKS Tajfun Nowy Sącz | 0:32,910 | ||
3. | Poniatowski Sylwester | MKS Karkonosze Sporty Zimowe JG | 0:33,650 | ||
4. | Samek Marek | UKS Tajfun Nowy Sącz | 0:33,830 | ||
5. | Milka Radosław | UKS Nowiny Wielkie | 0:33,870 | ||
6. | Wójs Jakub | UKS Tajfun Nowy Sącz | 0:37,850 |
OLIMPIJCZYCY | MISTRZOWIE i MEDALIŚCI MŚ i ME |
REPREZENTANCI POLSKI | |
MISTRZOWIE i MEDALISCI MISTRZOSTW POLSKI |
|
DZIAŁACZE | ZAWODNICY |
ZawszeKTH |
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli |