SEZON 2003/2004   Wiadomości | Skład | Rywale | Zasadnicza | Tabela | Play off | Puchar  | Sparing | Stat | Młodzież | EIHC | 75 KTH

2003/2004

07.12.2003
KTH Krynica - Unia Oświęcim 1 - 6

Drużyna KTH, choć w mocno okrojonym składzie zdecydowanie postawiła się liderowi tabeli i po dość ciekawym i szybkim meczu uległa hokeistom Dworów Unii 1 - 6.

Choć wynik końcowy był niekorzystny dla KTH, to z pewnością kryniccy kibice takie spotkania chcieliby oglądać częściej. Kateheci zaskoczyli grą i solidną obroną, ale przeciwnicy potrafili wykorzystać każdy błąd. Inna rzecz, że podopiecznym Andrzeja Pasiuta zabrakło przysłowiowego łutu szczęścia, a wynik mógłby być wtedy o wiele ciekawszy.
Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Rafał Żołnierczyk z podania Krzysztofa Jaskólskiego.

W składzie kryniczan jak i w poprzednim meczu zabrakło braci Piotra i Dawida Kruczków oraz Piotra Zdunka. Dodatkowo z powodu kontuzji nie wystąpił także kapitan katehetów Leszek Piksa, a po kilku minutach gry zszedł do szatni także Martin Preczek, któremu dokuczał uraz kciuka. Z kolei po raz drugi (pierwszy mecz w Opolu przed dwoma dniami) w barwach KTH wystąpił napastnik Krzysztof Macierz, wychowanek klubu, który ostatnio był w drużynie w sezonie 2000/01.

Mecz z zespołem mistrza Polski był ostatnim w rundzie trzeciej i ostatnim w roku 2003. Następne ligowe spotkanie 4 stycznia 2004r. z GKS Katowice na krynickim lodowisku.

* * *

I tercja rozpoczęła się od niewykorzystanej szansy Kryniczan, jednak już w 2 minucie i 20 sekundzie Filipi z podania Wołkowicza pokonał Ziaję. Rozpoczął się okres znacznej przewagi Unii, czego zwieńczeniem był gol w 9:49 Stachury (as. Jaros) a następnie piękny gol z niebieskiej pod poprzeczkę Rzimskiego (as. Wołkowicz). W 14:25 na ławkę kar powędrował Dulęba. Pod koniec I tercji mecz się wyrównał i Krynica również dochodziła do sytuacji strzeleckich.

II tercja stała pod znakiem kar. Już w 23:19 Kozak poszedł na ławkę kar na 2 min za przytrzymywanie, Krynica zaprzepaściła okazję do gry w przewadze już po 10 sekundach kary Kozaka, bowiem na ławkę kar za to samo przewinienie powędrował Mytnik. W 28:57 czwartą bramkę dla Dworów Unii zdobył Gonera po podaniu Puzia. Przez prawie kolejne 9 minut mecz był czysty, bramki nie padały. Kolejne emocje pojawiły się pod koniec tercji. Najpierw na ławkę kar w 37:16 powędrował Stachura, który dostał 2min + obligatoryjnie 10min za atak na głowę przeciwnika oraz Tyczyński 2 min za uderzanie. Gra 4/4 przyniosła bramkę dla gospodarzy, na 1:4 zniżył Żołnierczyk (as. Jaskólski). W 39:27 sytuacji sam na sam z Ziają nie wykorzystał Radwan. Na 2 sekundy przed końcem tercji na 2 minuty powędrował ponownie Tyczyński

III tercja to wykorzystanie gry w przewadze po karze z poprzedniej tercji. W 41:37 Javin zaskoczył Ziaję (as. Rzimski). Kolejne 10 minut meczu to okres wyrównanej gry i wzajemnej wymiany ciosów. W 52:50 ponownie skuteczniejsi w tej wymianie okazali się goście za sprawą kolejnej bramki Rzimskiego. Trzecią asystę w tym meczu zaliczył Wołkowicz. Kryniczanie ponownie mieli okazję grac w przewadze, w 54:07 za spowodowanie upadku przeciwnika został ukarany 2m Kozak. Jednak i tym razem nie dane było im grać w przewadze, bo w 54:34 za identyczne przewinienie powędrował na ławkę kar Cebulak. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Mecz ostatniej drużyny z liderem mógł się krynickiej publiczności podobać. Porażka w sumie wysoka, ale przebieg gry bardziej wyrównany niż sugeruje rezultat 1:6. Publiczność podziękowała zawodnikom za waleczność oklaskami.
(Alferek - Oświęcim)

KTH Krynica - Dwory Unia Oświęcim 1 - 6 (0-3,1-1,0-2)

Kary:
KTH 8 - Unia 18 (w tym 10 dla Stachury niesport. zach. - atak na głowę przeciwnika)

Strzały na bramkę:KTH 16 - Unia 48

Wznowienia:KTH 18 - Unia 41

Sędziowali:K.Rzerzycha oraz T.Radzik i K.Czech