SEZON 2003/2004   Wiadomości | Skład | Rywale | Zasadnicza | Tabela | Play off | Puchar  | Sparing | Stat | Młodzież | EIHC | 75 KTH

2003/2004

12.01.2004
KTH Krynica - Wojas Podhale 0 - 11

Po raz czwarty kateheci musieli uznać wyższość rywala zza miedzy. W ostatnim ligowym meczu tych drużyn w tym sezonie Kryniczanie ulegli hokeistom Podhala 0 - 11.

Miejscowi skutecznie przeciwstawiali się Nowotarżanom do 25 min. spotkania, kilkukrotnie stwarzając również dogodne sytuacje strzeleckie, których niestety nie udało się wykorzystać. Przyjezdni także nie mogli znaleźć patentu na dobrze spisującego się w bramce KTH Michała Ziaję i pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowo.

Na początku drugiej bliski zdobycia prowadzenia dla KTH był Robert Brocławik, który nie pilnowany przejął krążek przed tercją obronną Podhala i popędził naprzeciw golkipera rywali. Tuż przed bramką nowotarżan obrońca gości ograniczył krynickiemu napastnikowi możliwość oddania strzału i strzegący świątyni Wojasów Krzysztof Zborowski nie miał problemu z przejęciem krążka. W kolejnych minutach gry dogodne sytuacje strzeleckie mieli już tylko przyjezdni. Worek z bramkami rozwiązał Patryk Moskal, kiedy nowotarżanie grali w liczebnej przewadze. Podobna sztuka nie udała się natomiast katehetom choć w piątkę przeciw czwórce gości grali niespełna trzy minuty. Kiedy sytuacja znów odmieniła się, podobnie jak Moskal, osłabienie KTH w 30 min. skutecznie wykorzystał Jarosław Różański. Po nim do bramki miejscowych trafiali celnie jeszcze Rafał Sroka, Zbigniew Podlipni i Łukasz Batkiewicz. Na drugą przerwę podopieczni Andrzeja Pasiuta schodzili z bagażem pięciu straconych goli.

W trzeciej tercji między słupkami krynickiej bramki stanął Artur Ziaja, jednak po kolejnych pięciu straconych przez KTH golach, trener ponownie wystawił do gry Michała Ziaję. Spotkanie ostatecznie zakończyło się przy stanie 0 - 11, gospodarze mimo kilku ciekawych akcji nie zdołali pokonać Zborowskiego i nie zdobyli honorowego gola.

Ostatnią tercję urozmaiciło kibicom widowisko bokserskie. W 46 minucie spotkania pod bramką Nowotarżan doszło do przepychanek, zagrały emocje i w bokserskim pojedynku zmierzyli się Robert Brocławik z KTH i Pavel Urban z zespołu Podhala. Niezbyt po męsku zachował się w tej sytuacji bramkarz przyjezdnych, który podczas starcia próbował zwiększyć szanse kolegi przytrzymując od tyłu krynickiego skrzydłowego. Nie pomógł ten manewr, Brocławik wyswobodził się, zrzucił naciągniętą na głowę koszulkę i mimo interwencji sędziów doszło do wymiany ciosów. Kiedy krewki kateheta sprowadził rywala do parteru arbitrzy przerwali pojedynek. Obydwaj fighterzy otrzymali po dwanaście karnych minut, ale za Urbana, który z rozciętą wargą trafił do krynickiego szpitala, karę odsiadywał kolega z zespołu.

W Krynicy nikt nie liczył na wygraną, spodziewano się przegranej, ale raczej w mniejszych rozmiarach. Niestety różnica klas była widoczna bardzo wyraźnie.

W zespole KTH z powodu choroby nie zagrał Bartłomiej Gawlina. Na obronie zabrakło kontuzjowanego Dariusza Potoczka, a w trzeciej tercji nie wystąpił Paweł Zasadny, któremu sfatygowane łyżwy nie pozwoliły na dalszą grę.

Kolejne mecze KTH 16 stycznia w Toruniu i 30 stycznia w Krynicy z GKS Tychy.

Mecze KTH - Podhale w tym sezonie:
    11.01.2004 KTH - Podhale 0 - 11 (0-0,0-5,0-6)
    23.11.2003 Podhale - KTH 6 - 0 (3-0,1-0,2-0)
    17.10.2003 KTH - Podhale 1 - 14 (1-3,0-6,-05)
    16.09.2003 Podhale - KTH 3 - 10 (2-2,3-1,5-0)

BroclawikRobert
Robert Brocławik

KTH Krynica - Wojas Podhale N.Targ 0 - 11 (0-0,0-5,0-6)

Kary:
KTH 26 min. (w tym 10 Brocławik za niesportowe zachowanie)
Podhale: 24 min. (w tym 10 Urban za niesportowe zachowanie)