SEZON 2003/2004   Wiadomości | Skład | Rywale | Zasadnicza | Tabela | Play off | Puchar  | Sparing | Stat | Młodzież | EIHC | 75 KTH

2003/2004

31.01.2004
KTH Krynica - GKS Tychy 1 - 4

Po niemal trzytygodniowej przerwie hokeiści ekstraligi rozegrali kolejne mecze. KTH podejmowało GKS Tychy, któremu uległo 1 - 4.

Mecz rozpoczął się szybko i efektownie. Już w 54 sekundzie pierwszą bramkę dla gości zdobył Duszan Adamczik, ale dalsza część spotkania nie była już tak atrakcyjna i widowiskowa. Krążek raz po raz obijał bandy to za bramką Artura Ziaji to po stronie Jacka Zająca. A największe emocje wzbudzał fakt, że po pierwszej tercji było tylko 2-0 dla przyjezdnych. Drugiego gola dla Tyszan zdobył w 12 min. Łukasz Mejka. Tercję urozmaicił bokserski pojedynek Marcina Haka z Januszem Gurazda. Arbiter główny Krzysztof Zawadzki pozwolił hokeistom wyładować emocje, a kiedy opadli z sił, obydwu odesłał na dwuminutowe kary. Nie często na polskich lodowiskach w takich sytuacjach można oczekiwać od sędziów podobnych decyzji, dlatego część braw kibiców należała się także sędziemu.

Kolejne dwadzieścia minut bardziej zdecydowanie zagrali miejscowi. W walce o krążek przewodził kapitan krynickiej drużyny Leszek Piksa, nękając rywali w ich strefie i wspomagając swoich w obronie. Umiejętności golkipera gości sprawdzali często Krzysztof Jaskólski i młodziutki Łukasz Czech, ale honorowa, jak się okazało, bramka dla KTH przypadła w udziale najstarszemu w szeregach katehetów Piotrowi Zdunkowi. Przyjezdni w tej odsłonie nie mogli znaleźć sposobu na skutecznie broniących się Kryniczan i nie dopisywało im szczęście. Adam Bagiński trafił w słupek, Piotr Sarnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam, strzały Michała Belicy i Duszana Adamczika nie znajdowały drogi do bramki, a na dodatek po jednej z akcji, kiedy Ziaja nieskutecznie interweniował, krążek zatrzymał się przed linią bramkową. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 1 - 2.

Jednak, jak mówi porzekadło, co się odwlecze to nie uciecze. Trzecia tercja należała do gości, a budzącą się wśród krynickich kibiców nadzieję na remis rozwiali w 48 min. Michał Belica i dziesięć minut później Damian Słaboń. Jednak dla kibiców KTH nie miało znaczenia, że była to kolejna porażka ich zespołu, najważniejsze, że dzięki skutecznej grze z mocnym przeciwnikiem przegrali niewielką różnicą bramek.

W ostatnim w tym sezonie spotkaniu KTH z GKS, drużynę gości wspierała grupa jej sympatyków, którzy przyjechali z Tychów i Nowego Sącza. Przez cały mecz śpiewali i klaskali, zagrzewając swoich do rywalizacji. Raz po raz odpowiadał im krynicki bęben i zawołanie miejscowych - hej, hej, KTH!. Po spotkaniu obydwie grupy kibiców oklaskami podziękowały drużynom za grę.

W zespole KTH po trzymiesięcznej przerwie ponownie zagrał Norbert Cieraciew. Nie wystąpił za to Rafał Żołnierczyk i powracający do zdrowia po kontuzji barku Piotr Kruczek.
Kolejny mecz KTH 11 lutego. W Krynicy gościć będzie zespół Orlika Opole. Następnie kateheci na wyjeździe zmierzą się z mistrzami Polski Unią Dwory i rundę zasadniczą zakończą spotkaniem w Toruniu. Pierwsze mecze play off 22 lutego.

KTH Krynica - GKS Tychy 1 - 4 (0-2,1-0,0-2)
    0 - 1 Adamčik - Śmiełowski 00:54
    0 - 2 Mejka - Krzak 11:20 (4/4)
   1 - 2 Zdunek - Piksa 34:59
    1 - 3 Belica - Adamčik 47:11 (w przewadze)
    1 - 4 Słaboń (Ślusarczyk) 57:53

Kary: KTH12 min. - GKS 14 min.(w tym 2 techniczne)

Strzały na bramę: KTH 19 - GKS 34