SEZON 2003/2004   Wiadomości | Skład | Rywale | Zasadnicza | Tabela | Play off | Puchar  | Sparing | Stat | Młodzież | EIHC | 75 KTH

2003/2004

17.09.2003
Wojas/Podhale – KTH 10 – 3

Dwucyfrową porażką zakończyło się trzecie ligowe spotkanie krynickiego KTH. W meczu wyjazdowym Kateheci ulegli hokeistom Wojas/Podhale Nowy Targ 3 – 10.

Dwie szybkie bramki na początku meczu dla gospodarzy (Baranyk i Kolasa) nie przygasiły hokeistów KTH, wręcz przeciwnie, już chwilę później z podania Marcina Haka kontaktową bramkę zdobył Robert Brocławik, a w 8 minucie meczu wyrównał Paweł Zasadny. Dwubramkowy remis po I tercji w meczu niedoświadczonej drużyny z pretendentem do mistrzowskiej korony mógł cieszyć sympatyków krynickiego zespołu, ale nie kibiców Podhala, którzy gwizdami żegnali schodzących na przerwę nowotarskich hokeistów.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. w 23 min. bramkę dla miejscowych wypracowali byli kateheci Radwański, Różański i Vonik, a niespełna pół minuty później na 4-2 podwyższył Baranyk. Podopiecznym trenera Pasiuta w połowie meczu po wykorzystanym przez Pawła Zasadnego rzucie karnym udało się zmniejszyć przewagę, jednak celny strzał Słowakiewicza w 37 min. pozwolił gospodarzom zakończyć tą tercję z dwupunktowym zapasem.

Ostatnie dwadzieścia minut gry należało już do gospodarzy. Kolejne dwa gole Różańskiego, trzeci Baranyka i jeszcze dwa Podlipniego zrekompensowały słabszą pierwszą tercję i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Podhala 10-3.

Krynicki zespół odniósł trzecią z rzędu porażkę, ale bynajmniej nie opuszczał lodowiska ze spuszczoną głową. Pokazał bowiem, że mimo młodego wieku i braku większego doświadczenia, nie można go lekceważyć.