SEZON 2003/2004   Wiadomości | Skład | Rywale | Zasadnicza | Tabela | Play off | Puchar  | Sparing | Stat | Młodzież | EIHC | 75 KTH

2003/2004

28.09.2003
KTH – Unia Oświęcim 1 – 14

Porażką 1 - 14 z zespołem mistrza Polski Unią Oświęcim zakończyli kryniczanie I Rundę sezonu 2003/04.

Wynik tak bardzo różnych klasowo drużyn był raczej do przewidzenia i na widowni krynickiej hali lodowej zasiadło zdecydowanie mniej kibiców (ok. 200) niż podczas poprzednich spotkań. Być może jest to także kwestia ceny biletów, która – według wielu kibiców – jest nie adekwatna do oglądanego widowiska.

Na brak ciekawych akcji i pięknych goli w tym meczu jednak nie można było narzekać, tyle, że prawie wszystkie wpadały do siatki KTH. Honorowa bramka dla „katehetów” w wykonaniu Pawła Zasadnego również była przedniej maści.

Kryniczanie osłabieni brakiem Marcina Haka i Leszka Piksy (kontuzje) oraz Grzegorza Pasiuta i Łukasza Czecha (szesnastolatkowie odpoczywali po dotychczasowych intensywnych występach) bronili się bardzo skutecznie do 10 min. meczu. Artura Ziaji nie zdołali pokonać w tym czasie ani Jaros, ani Rimski czy też Jakubik nawet strzałami z bliskiej odległości, a gospodarze próbowali także atakować. Najbliżej zdobycia bramki dla KTH był Krzysztof Jaskólski, któremu w ósmej minucie przyszło się zmierzyć z oświęcimskim bramkarzem Przemysławem Witkiem sam na sam, niestety bez efektu. Za to worek z golami rozwiązali przyjezdni. Nieustanne bombardowanie krynickiej bramki (26 strzałów w światło bramki) musiało odnieść skutek i po celnych trafieniach Stebnickiego, Jarosa i Puzio pierwsza tercja zakończyła się trzybramkowym prowadzeniem mistrzów Polski.

Druga odsłona przyniosła podopiecznym Karela Suchanka kolejne sześć punktów. W 25 minucie meczu arbiter główny Jacek Chadziński nie uznał gola gości z powodu spalonego w polu bramkowym, ale kolejne wpadały już czysto i praktycznie, co kilka minut. Kiedy oświęcimianie po raz szósty umieścili krążek w bramce KTH, na pozycji golkipera nastąpiła zmiana, Artura Ziaję zastąpił młodszy kolega Ziaja Michał, który już do końca spotkania starał się w jak największym stopniu zmniejszyć rozmiary porażki.

Trzecia tercja rozpoczyna się przy stanie 0 – 9, jednak mimo straty kolejnej bramki i zmęczenia kryniczanie nie poddają się i jeszcze kilkukrotnie starają się zagrozić bramce rywali. Udaje się to w końcu Pawłowi Zasadnemu, który w 55 min. w pojedynkę po podaniu Roberta Brocławika ograł golkipera przyjezdnych i ku radości zgromadzonych zdobywa honorowego gola dla KTH. Stan meczu 1 – 10, ale oświęcimianie przyspieszają grę i w efekcie trafiają celnie jeszcze czterokrotnie. Ostatnia bramka Milana Filipiego padła na 5 sek. przed końcem meczu.

Krynicką drużynę mimo kolejnej porażki żegnały gromkie brawa grupy najwytrwalszych kibiców. Te oklaski z pewnością wleją w młode serca odrobinę otuchy, są bardzo potrzebne, równie bardzo jak obiecywane wzmocnienia zespołu czy masażysta, którego nie ma.

Pod nieobecność Leszka Piksy funkcję kapitana w meczu z Unią sprawował Piotr Mytnik.

Następne spotkania w Krynicy już we wtorek (30.09.2003) z TKH Nesta Toruń oraz – uwaga - w piątek (03.10.2003) z GKS. Są to mecze rozgrywane awansem z 3 Rundy. Początek obydwu o godz. 18:00.

KTH – Unia Oświęcim 1 – 14 (0-3,0-6,1-5)
0:1 Stebnicki Marek (Laszkiewicz Leszek) 9:18
0:2 Jaros Marcin (Římský Dalibor, Laszkiewicz Leszek) 14:50
0:3 Puzio Mariusz (Parzyszek Adrian, Dulęba Mariusz) (+1) 17:57
0:4 Klisiak Waldemar (Parzyszek Adrian, Maj Grzegorz) 25:53
0:5 Římský Dalibor (Zamojski Jacek, Jakubik Mariusz) 27:15
0:6 Jóźwik Tomasz (Stachura Wojciech) 29:02
0:7 Parzyszek Adrian (Puzio Mariusz, Dulęba Mariusz) 33:44