ZawszeKTH
Serwis Internetowy Miłośników Krynickiego Towarzystwa Hokejowego
SEZON 2013/2014

INFORMACJE
2013/2014


08.05.2014
Podsumowanie - hokeistki na trzech frontach

W dwóch grupach Polskiej Ligi Hokeja Kobiet i w reprezentacyjnych zespołach mogły realizować się krynickie hokeistki w minionym sezonie. Najskuteczniejszą w zespole MKHL, jak pokazują statystyki, była Aneta Cygan.


Rozgrywki kobiet w minionym sezonie toczyły się w dwóch grupach. W Serii A rywalizowało sześć tzw. mocniejszych zespołów, w Serii B cztery drużyny na niższym szczeblu wyszkolenia. Zwieńczeniem rywalizacji była faza play off z udziałem wszystkich uczestników Serii A i dwóch najlepszych zespołów Serii B. W obydwu grupach, jako jedyne, walczyły o punkty hokeistki krynickiego MKHL, tzw. drugi zespół w Serii B, bez prawa do gry w play off.

Drużyna MKHL w grupie mocniejszej rozegrała w rundzie zasadniczej dwadzieścia spotkań, z których wygrała tylko dwa. Do play off przystąpiła z najniższej pozycji w swojej grupie z siedmioma punktami na koncie i sporym ujemnym bilansem bramkowym, na który złożyły się 142 stracone gole i 42 zdobyte. W decydującej fazie rozgrywek dwie porażki z gdańskim Stoczniowcem wyeliminowały zespół z dalszych gier w play off.

Do sezonu zespół przystąpił w znacznie odmłodzonym składzie. Dwie czołowe zawodniczki Agnieszka Pióro i Karolina Darłak rozgrywki zainaugurowały w barwach bytomskiej Polonii i do MKHL powróciły dopiero w październiku, podobnie jak golkiperka Gabriela Mizera wracająca do składu po rekonwalescencji. Zarówno w defensywie, jak i ataku tylko trzy zawodniczki na starcie legitymowały się większym ligowym doświadczeniem, a skład dopełniały młode hokeistki, nie rzadko debiutujące dopiero w ligowych rozgrywkach. Łącznie pierwszy zespół reprezentowały dwadzieścia dwie zawodniczki, niektóre, jak Karolina Ruchałowska czy Katarzyna Susidko tylko w kliku meczach. We wszystkich spotkaniach, jako jedyna, uczestniczyła Karolina Szewczyk, która wraz z najskuteczniejszą Anetą Cygan i Agnieszką Pióro, stanowiły trzon zespołu, zapisując na swoim koncie niemal wszystkie bramkowe zdobycze. Do tej puli dołożyły m.in. swoje debiutanckie gole czternastoletnie Anna Sopata i Wiktoria Gogoc, które szerzej mogły rozwinąć skrzydła w drugiej drużynie MKHL, rywalizującej w Serii B.

Ta formacja, występująca tylko w sezonie zasadniczym, rozegrała dwanaście ligowych pojedynków i radziła sobie bardzo dobrze, doznając jedynie dwóch porażek. W efekcie zajęła pierwszą lokatę w swojej grupie, ale jako drużyna rezerw krynickiego klubu, uczestniczyła w rozgrywkach bez prawa do gry w play off. Ideą utworzenia tego zespołu było umożliwienie, dość licznemu w uzdrowisku, hokejowemu żeńskiemu narybkowi podnoszenie umiejętności w bezpośredniej rywalizacji. Bazę teamu stanowiły dziewczęta, które już od kilku sezonów występowały w lidze, a pod ich okiem doświadczenia nabywały młodsze koleżanki. Łącznie było to trzydzieści hokeistek, w tym sześć zawodniczek z Dębicy, gdzie w minionym sezonie nie było żeńskiej drużyny ligowej.

Znaczną część bramkowych zdobyczy zespołu MKHL II (107 goli) wypracowały te bardziej doświadczone dziewczęta, ale snajperskich umiejętności, z powodzeniem nabywały także przedstawicielki młodszych roczników, zdobywając debiutanckie gole - Dominika Sopata, Ewelina Hajduk, Natalia Wrona, Joanna Król, Zuzanna Baran, Gabriela Pytel czy wspomniane wcześniej dwie inne zawodniczki.

Swoje umiejętności krynickie hokeistki mogły również zaprezentować w zespołach reprezentacji Polski, siedem zawodniczek MKHL - Agnieszka Pióro, Karolina Szewczyk, Aneta Cygan, Daniela Szeląg, Dominika Sopata, Joanna Król i Magdalena Mroczka, otrzymywało powołania na zgrupowania kadry młodzieżowej i seniorek, cztery wzięły udział w mistrzowskich turniejach.
Po sezonie pięć zawodniczek zostało uhonorowanych przez burmistrza Krynicy-Zdroju za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym.
(e2rds)


»»»   łączna punktacja kanadyjska zawodniczek MKHL




MKHL2013/14
hokeistki MKHL reprezentacyjnie
hokeistki MKHL reprezentacyjnie
hokeistki z nagrodami burmistrza





-= 2720 =-







  

KRYNICKIE TOWARZYSTWO HOKEJOWE
w historii KTH

18 marca - a
19 marca w roku przestepnym

zawiązane zostało
23 LISTOPADA 1928 r.

Mistrz Polski
- 1950 -

Wicemistrz Polski
- 1949, 1951, 1953, 1999 -

Brązowy Medal MP
- 1937, 1952, 1957, 2000 -
OLIMPIJCZYCY MISTRZOWIE i MEDALIŚCI MŚ i ME
REPREZENTANCI POLSKI
MISTRZOWIE i MEDALISCI
MISTRZOSTW POLSKI
DZIAŁACZE ZAWODNICY
2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2004   2003   [PZHL] [STATYSTYKI LIGOWE]
[CRACOVIA] [TYCHY] [POLONIA] [PODHALE] [JASTRZĘBIE] [UNIA] [KATOWICE] [GDAŃSK] [NAPRZÓD] [SMS]
[TORUŃ] [ZAGŁĘBIE] [DĘBICA] [MMKS] [STOCZNIOWIEC]
Copyright 1999-
ZawszeKTH
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH
kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli