SEZON 2014/2014

2014/2015

09.11.2014
1 Liga: podzielili punkty

Niedzielny mecz KTHetów z Legionistami, podobnie jak dzień wcześniej, również zakończył się w dogrywce, ale tym razem wygrali gospodarze. Bilans weekendowej konfrontacji to trzy punkty dla kryniczan i tyle samo dla rywali.

1liga Uzdrowiskowy team do rewanżu przystąpił z niewielkimi przetasowaniami w składzie i wydawać by się mogło, że roszady przyniosły oczekiwany efekt. Dwa trafienia gdańskiego zaciągu Mateusza Strużyka i Dawida Maja w pierwszej tercji oraz jedno kapitana Tomasza Cieślickiego w kolejnej części meczu zapewniły kryniczanom przewagę, która mogła przynieść zwycięstwo. Utrzymanie bezpiecznego dystansu okazało się jednak trudniejsze od jego wypracowania. Jeszcze pod koniec drugiej odsłony najpierw Patryk Wąsiński wykorzystał przewagę liczebną swojego zespołu, a następnie Mateusz Solon uzyskał kontaktowego gola. Górę wzięły emocje, karę za niesportowe zachowanie otrzymał bramkarz KTH Nikifor Szczerba, a chwilę później jeszcze Damian Zabawa.

Jednobramkowe prowadzenie mineralnych kilka minut po drugiej przerwie zniwelował Tomasz Wołkowicz. Remis utrzymał się do końca podstawowego czasu gry i podobnie jak w sobotę konfrontację rozstrzygnąć miała dogrywka. Więcej szczęścia tym razem mieli gospodarze, po półtorej minuty wynik ostatecznie ustalił Łukasz Bułanowski dając zwycięstwo stołecznej drużynie.

Rozstrzygnięcia weekendowych spotkań wyłoniły nowego lidera w tabeli 1 Ligi, aktualnie to zespół z Torunia. Kryniczanie bez zmian nadal zajmują siódmą lokatę ze stratą trzech punktów do poprzedzającej Legii.

Za tydzień 1928 KTH pauzuje, następne mecze dopiero 22 i 23 listopada z SMS I w Sosnowcu.

09.11.2014 - 1 Liga
Legia Warszawa - 1928 KTH 4 - 3 D (0-2,2-1,1-0;1-0)
    0 - 1 12:56 Strużyk
    0 - 2 17:28 Maj
    0 - 3 27:46 T.Cieślicki - Zieliński, Strużyk
    1 - 3 35:55 Wąsiński - R.Solon, Wołkowicz (+1, T.Cieślicki)
    2 - 3 38:27 M.Solon - Szaniawski
    3 - 3 46:28 Wołkowicz - M.Solon, R.Solon
    4 - 3 61:13 Bułanowski - Wąsiński

kary: Legia 14 min. - KTH 22 min. (po 10 NZ Szczerba i D.Zabawa)
strzały: Legia 46 - KTH 56
sędziowali: T.Heltman oraz Ł.Wierucki i D.Lipiński
widzów: 120

HUKS Legia Warszawa:
Maza, od 34:44 Strąk - Pawłowski, Grzesik; Szaniawski, Rostkowski (2), Vecher - R.Solon, Kran; Wąsiński, Porębski (4), Wołkowicz (2) - Kołodziej (2), Stępski; Bułanowski (2), M.Solon, Floriańczyk (2) oraz Kubicki - trener L.Witoszek