SEZON 2014/2014

2014/2015

29.11.2014
PLHK: zbieramy punkciki

Po raz trzeci krynickie hokeistki w bieżącym sezonie pokonały drużynę Naprzodu Janów. Wyjazdowe spotkanie wygrały 4-3 w rzutach karnych. Zwycięstwo jedynym celnym trafieniem podczas najazdów zapewniła mineralnym Aneta Cygan.

W szóstej minucie konfrontacji wynik otworzyły gospodynie, Gabrielę Mizera strzegącą krynickiej bramki pokonała Monika Sośnierz. Po kolejnych siedmiu minutach wyrównała bohaterka tego pojedynku Aneta Cygan, jednak remis utrzymał się zaledwie kilka chwil. Paulina Kulas ponownie dała prowadzenie drużynie Naprzodu.

Przy jednobramkowym prowadzeniu janowianek rozpoczęła się druga odsłona, w której padł tylko jeden gol, mimo że na obydwie bramki zawodniczki łącznie oddały trzydzieści strzałów. Miejscowe wypracowały trzykrotnie więcej dogodnych sytuacji, ale to KTHetkom przypadło w udziale to jedno celne. Na listę strzelców wpisała się kapitan zespołu Agnieszka Pióro.

Długo utrzymał się remis uzyskany na początku drugiej tercji. Kolejnej bramki kibice doczekali się dopiero w 47 min. konfrontacji. I tym razem cieszyły się krynickie hokeistki, powód do radości dała koleżankom po indywidualnej akcji Karolina Szewczyk. Była to też obietnica zwycięstwa i kompletu punktów, która wypełniała się wraz z upływającym czasem do końca trzeciej części spotkania. Niestety pół minuty przed ostatnim gwizdkiem nadzieje te odebrała kryniczankom... kryniczanka. Na 3-3 wyrównała Izabela Malinowska, wychowanka MKHL w barwach Naprzodu i było to jej pierwsze celne trafienie w bieżącym sezonie.

Dogrywka nie rozstrzygnęła rywalizacji i konieczne były - podobnie jak przed dwoma tygodniami - rzuty karne. Po strzale Karoliny Szewczyk krążek odbił się od czubka parkanów Małgorzaty Burdy-Krokosz, która na czas najazdów zmieniła między słupkami broniącą w meczu Monikę Chodak. Miejscowe również nie trafiły w pierwszej serii, strzelała Joanna Orawska. Z drugiego pojedynku zwycięsko wyszła Aneta Cygan, myląc golkiperkę zwodem i trafiając do siatki między łyżwą, a słupkiem bramki. Natomiast Gabriela Mizera nie dała szans Sandrze Kosakowskiej. W trzecim rozdaniu nie było trafień - Agnieszka Pióro trafiła w spojenie, a Paulina Kulas nie pokonała krynickiej bramkarki.

Trzecia wygrana w sezonie z aktualnymi brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski przyniosła mineralnym kolejne punkty pozwalając utrzymać czwartą pozycję w tabeli. Na mecz w Katowicach z powodu choroby nie pojechała Anna Sopata, a przeziębiona Dominika Sopata wspierała koleżanki tylko w pierwszej tercji. W niedzielę następne zawody, w Tychach. Początek o godz. 11:45.