SEZON 2014/2014

2014/2015

14.09.2014
PLHK: Z Gdańska na tarczy

Wysoką porażką kryniczanek 1-10 zakończył się niedzielny mecz MKHL ze Stoczniowcem w rozgrywkach Ligi Kobiet. Honorowe trafienie dla uzdrowiskowego zespołu zaliczyła Agnieszka Pióro. Dwie porażki sprawiły, że z Gdańska krynicki team wraca bez punktów.

PLHK Rewanżowe spotkanie od początku przebiegało pod strzeleckie dyktando gospodyń, które w całym meczu oddały na bramkę kryniczanek pięćdziesiąt dwa strzały, trzykrotnie więcej od rywalek. Po pierwszej tercji Stoczniowiec prowadził 2-0, kolejne trzy bramki uzdrowiskowy zespół stracił w cztery minuty w połowie spotkania, a ostatnia jego część przesądziła o dwucyfrowym wyniku. W 55 min. honorowego gola zdobyła kapitan zespołu Agnieszka Pióro. W niedzielnym starciu z gdańszczankami pierwszy występ na lodzie w Serii A PLHK zaliczyła druga golkiperka naszego teamu Zuzanna Oleksa.

Po trzech rozegranych zawodach uzdrowiskowy zespół pozostaje bez punktowego dorobku. Następne ligowe zmagania już w najbliższą sobotę. Hokeistki MKHL podejmować będą zespół Polonii Bytom. Początek meczu na krynickim lodowisku o godz. 18:00.

14.09.2014 - PLHK
Stoczniowiec Gdańsk - MKHL Krynica 10 - 1 (2-0,3-0,5-1)
    10 - 1 58:33 Onyshchenko - Bigos - Nowak

kary: Stoczniowiec 6 min. - MKHL 10 min.
strzały na bramkę: Stoczniowiec 52 - MKHL 16
sędziowali: M.Pachucki oraz Ł.Wierucki i M.Byczkowski
widzów: 50

Stoczniowiec Gdańsk:
Kosińska (2), od 40:00 Kulaszewicz - Tokarska, Kasprzycka; Bigos, Onyshchenko, Rykaczewska - Nowak, Wnuczko (2); Byczkowska, Berecka, Siejka - Hermann, Błaszak (2), Hintzke - trener H.Zabrocki

MKHL Krynica-Zdrój (2):
G.Mizera, od 44:33 Z.Oleksa - Mytnik, Gogoc (2); Cygan, Pióro (2), Górczyk - Król, Pasiut (2): Szeląg, D.Sopata, K.Szewczyk - Kuchnia (2); Hajduk, A.Sopata, Wrona - trener J.Pióro