SEZON 2014/2014

2014/2015

04.10.2014
PLHK: koncertowa druga tercja

Drugi komplet punktów zainkasowały krynickie hokeistki pokonując we własnej hali 5-4 ekipę Naprzodu Janów. O wygranej zadecydowała druga część spotkania, w której gospodynie zdobyły pięć goli.

PLHK Od pierwszych minut mecz zacięty i walka o każdą gumę. Kryniczanki nieco bardziej widoczne w grze często zapuszczały się pod bramkę Naprzodu, ale nieskutecznie, poza tym w strzeleckim pojedynku oddawały pola rywalkom, które zaliczyły więcej trafień na bramkę strzeżoną przez Gabrielę Mizera. Wyrównany stan utrzymał się do 17 minuty, kiedy to przyjezdne w kilkunastosekundowym odstępie czasu zdobyły dwa gole. Dwukrotnie do protokołu wpisał się duet Agata Stopa - Katarzyna Chrobaszczyk. Niefortunna strata nie zdeprymowała kryniczanek, ale mimo kilku prób zmiany wyniku, do przerwy ta sztuka nie powiodła się.

Drugie rozdanie gospodynie rozpoczęły mocnym uderzeniem, a później było jeszcze lepiej. Najpierw na początku tercji kontaktową bramkę zdobyła kapitan zespołu Agnieszka Pióro, a po chwili wyrównanie dała Anna Sopata. Rywalki sprawiały wrażenie zaskoczonych temperamentem miejscowych, które dyktowały warunki gry i zyskiwały bramkową przewagę. Ważnych momentów podczas tej odsłony było wiele, na uwagę z pewnością zasługuje gol zdobyty przez Danielę Szeląg podczas liczebnego osłabienia kryniczanek, dający MKHL prowadzenie. Ta sama zawodniczka kilka minut później podwyższyła na 4-2. W 37 min. spotkania przyszło gospodyniom przez dwie minuty bronić się w podwójnym osłabieniu, ale mimo niekorzystnej sytuacji nie ustąpiły rywalkom ani na krok, wręcz przeciwnie, m.in. dwa rewelacyjne samotne rajdy Karoliny Szewczyk sprawiły realne zagrożenie dla bramki przyjezdnych, choć guma nie trafiła do siatki. Za to tuż po zakończeniu kar golkiperka Naprzodu skapitulowała po raz piąty. Pięknej urody trafieniem w prawe górne okno popisała się Agnieszka Pióro, zaskakując strzałem zza bulika zasłoniętą Małgorzatę Burda-Krokosz. Precyzyjnym podaniem panią kapitan obsłużyła powracająca z kary Daniela Szeląg.

Przy trzybramkowym prowadzeniu uzdrowiskowej drużyny rozpoczęła się ostatnia tercja. Miejscowe utrzymywały przewagę, jednak gra nie była już tak zdecydowana i przebojowa. Mniej ofensywny okres mineralnych wykorzystały rywalki i w 54 min. Katarzyna Chrobaszczyk zmniejszyła bramkową różnicę. Hokeistki Naprzodu złapały przysłowiowy wiatr w żagle, czego konsekwencją stała się kontaktowa bramka Olivii Tomczok na trzy minuty przed końcową syreną. Nadzieja na dogrywkę wlała nowe siły w podopieczne Grzegorza Klicha, które starały się zamknąć kryniczanki w ich strefie obronnej, nie zawsze z powodzeniem. W końcówce zawodów rywalki zdecydowały się na wycofanie golkiperki, ale nieprawidłowo wykonany zjazd do boksu poskutkował karą za przeszkadzanie i ostatecznie pozbawił janowianki szans na wyrównanie. Komplet punktów powędrował na konto zespołu prowadzonego przez Janusza Pióro i Ireneusza Dubielę i pozwolił awansować w ligowej tabeli na trzecią pozycję.

W meczu z janowiankami nie mogła wystąpić Wiktoria Gogoc, która dzień wcześniej podczas treningu doznała kontuzji barku, która wykluczyła młodą napastniczkę z hokejowej rywalizacji na kilka tygodni. Z urazem palca lewej ręki zagrała Karolina Pasiut. W zespole rywalek zabrakło kryniczanki Izabeli Malinowskiej leczącej złamanie nadgarstka.

Kolejny mecz MKHL już w następną sobotę. O 15:30 na krynickim lodowisku zmierzą się z Unią Oświęcim.