serwis internetowy miłośników
KRYNICKIEGO TOWARZYSTWA HOKEJOWEGO


INFORMACJE
2022/2023


28.11.2022
CC: Sukces młodych katehetów

Fantastyczną niespodziankę sprawili minihokeiści UKS KTH. W zawodach kwalifikacyjnych Czerkawski Cup wywalczyli drugie miejsce i awans do Wielkiego Finału, a jeden z katehetów został Najwartościowszym Zawodnikiem turnieju.


Rywalizacja, w której łącznie uczestniczyło osiem zespołów z Małopolski, Podkarpacia, Śląska i Lubelszczyzny odbyła się na lodowisku w Dębicy. W pierwszej części turnieju uczestnicy w dwóch grupach rozgrywali mecze w systemie każdy z każdym, a następnie w zależności od miejsca w grupie walczyli o końcowe lokaty. Awansem do Wielkiego Finału premiowane były trzy najlepsze zespoły.

Kryniczanie w grach eliminacyjnych pokonali rówieśników z Oświęcimia i Lublina, a w meczu o prymat w Grupie B zremisowali z drużyną Cracovii. Po konfrontacji obydwa zespoły dysponowały równą liczbą punktów i o kolejności w grupie zadecydował bilans bramkowy, a ten kateheci mieli mniej korzystny i sklasyfikowani zostali na drugiej pozycji.

W półfinale mineralni stanęli naprzeciw lidera Grupy A - KS Luce Cieszyn i w emocjonujących zawodach pokonali przeciwników zapewniając już sobie udział w Wielkim Finale Czerkawski Cup, ale w dębickich eliminacjach pozostała do rozstrzygnięcia jeszcze jedna kwestia - zwycięzcy turnieju. W drugim półfinałowym starciu tryumfowała Cracovia i to z Pasami kateheci ponownie skrzyżowali kije w meczu wieńczącym turniej.

Emocjonujące i bardzo wyrównane spotkanie obfitowało w strzeleckie zdobycze po obydwu stronach, a ostatecznie zakończyło się jednobramkową wygraną krakowian. Drugie miejsce w wymagających zawodach i awans do Wielkiego Finału, zważywszy na ograniczony dostęp do możliwości treningowych ze względu na remont lodowiska w Krynicy oraz awaryjne kompletowanie składu z powodu przeziębień zawodników, to niewątpliwie duży sukces młodych hokeistów UKS KTH, podkreślony dodatkowo tytułem MVP Turnieju dla Maksymiliana OBRZUTA.

W Wielkim Finale Czerkawski Cup kateheci zagrają po raz trzeci.
A o awans postarali się: Alan BARAN, Franciszek DUBEL, Wojciech GARNCARCZYK, Ruben GOSIK, Łukasz KIPIEL, Mateusz MYTNIK, Tymon OSUCHOWICZ, Oskar PLATA, Krystian WIKTOR, Aleksander OBRZUT, Maksymilian OBRZUT, Patryk LUBAŃSKI, Kacper BIZOŃ, Michał MAKUCH. Trener Mateusz DUBEL.

Razem z AH Cracovia Canpack i UKS KTH awans wywalczyli jeszcze hokeiści nowotarskiego MMKS Podhale. Z pierwszego turnieju eliminacyjnego zakwalifikowali się GAS Olivia Gdańsk, ŁKH Łódź i AH Legia Warszawa. Trzeci, ostatni turniej eliminacyjny odbędzie się 11 grudnia w Tychach.

W IX edycji Czerkawski Cup jest jeszcze jeden krynicki akcent, partnerem projektu, fundatorem voucherów na obozy oraz nagród rzeczowych jest organizator profesjonalnych obozów hokejowych Pro Hockey Camp Krynica-Zdrój.
(e2rds)Czerkawski Cup - eliminacje w Dębicy
finał
    5 - 4 Cracovia - UKS KTH

półfinał
    1 - 3 Cieszyn - UKS KTH

mecze grupowe
    3 - 3 Cracovia - UKS KTH
    12 - 1 UKS KTH - LHT Lublin
    4 - 0 UKS KTH - UKH UniaKlasyfikacja eliminacji w Dębicy:
    1. AH Cracovia Canpack
    2. UKS KTH Krynica-Zdrój
    3. MMKS Podhale Nowy Targ
    4. KS LUCE Cieszyn
    5. UKH Unia Oświęcim
    6. KH Dębica
    7. UKS MOSiR Niedźwiadki Sanok
    8. UKS LHT LublinMaksymilian OBRZUT - MVP dębickich eliminacji Czerkawski Cup
fot. Kamila Obrzut

Maksymilian OBRZUT - MVP dębickich eliminacji Czerkawski CupUKS KTH po eliminacjach w Dębicy
fot. UKS KTH

UKS KTH po eliminacjach w Dębicy


-= 505 =-

  

KRYNICKIE TOWARZYSTWO HOKEJOWE
w historii KTH


zawiązane zostało
23 LISTOPADA 1928 r.

Mistrz Polski
- 1950 -

Wicemistrz Polski
- 1949, 1951, 1953, 1999 -

Brązowy Medal MP
- 1937, 1952, 1957, 2000 -
OLIMPIJCZYCY MISTRZOWIE i MEDALIŚCI MŚ i ME
REPREZENTANCI POLSKI
MISTRZOWIE i MEDALISCI
MISTRZOSTW POLSKI
DZIAŁACZE ZAWODNICY
2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2004   2003   [PZHL] [STATYSTYKI LIGOWE]
[CRACOVIA] [TYCHY] [POLONIA] [PODHALE] [JASTRZĘBIE] [UNIA] [KATOWICE] [GDAŃSK] [NAPRZÓD] [SMS]
[TORUŃ] [ZAGŁĘBIE] [DĘBICA] [MMKS] [STOCZNIOWIEC]
Copyright 1999-
ZawszeKTH
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH
kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli