2022/2023

10.12.2022
ŻS: trudne punkty w Krakowie

Dwudniowy wyjazd pod Wawel okazał się owocny dla katehetów, dwukrotnie pokonali wicelidera małopolskich rozgrywek, ale o gole i punkty trzeba było mocno powalczyć. Pierwsze starcie rozstrzygnęły rzuty karne, w drugim żacy starsi UKS KTH zyskali komplet punktów.

W piątkowym pojedynku pierwszy błędy rywali wykorzystał Krzysztof Potok dając kryniczanom prowadzenie na początku tercji, w piętnastej minucie krakowianie wyrównali, ale riposta była niemal natychmiastowa i po golu Pawła Makucha kateheci ponownie uzyskali przewagę.

Drugą odsłonę celnym trafieniem kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry otworzyli hokeiści Pasów po raz drugi doprowadzając do remisu, a kilka chwil później uzyskali trzecią bramkę przejmując prowadzenie. Korzystny wynik miejscowi utrzymywali przez sporą część tej tercji, ale jeszcze przed drugą przerwą podczas akcji w liczebnej przewadze kateheci pokonali golkipera Cracovii doprowadzając ponownie do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Adam Obrzut.

Trzecia część zawodów, która miała być rozstrzygającą, taką nie była, obydwa zespoły dopisały na swoje konta po jeszcze jednej zdobyczy (drugie w tym meczu trafienie Krzysztofa Potoka), jednak żadna ze stron nie potrafiła zdecydowanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Podobnie było i w dogrywce, o wygranej w tym bardzo wyrównanym pojedynku zadecydować musiała więc loteria rzutów karnych.

Dobrze swoją robotę wykonali obydwaj strzelcy pierwszej serii osobistych najazdów, w drugiej trafienie zaliczył tylko kryniczanin, a w kolejnych trzech wypełniających regulaminowe zapisy górą byli już tylko bramkarze. Tym samym Adrian Dubel stał się autorem zwycięskiego gola dla UKS KTH w tym pojedynku.

Dzień później hokeiści Cracovii i UKS KTH ponownie stanęli naprzeciw siebie, ale te zawody potoczyły się według zupełnie innego scenariusza. Dobry początek odnotowali gospodarze i po pierwszej tercji Młode Pasy prowadziły 2-0. W następnej jednak od początku inicjatywę przejęli kateheci i konia z rzędem temu kto odgadnie jakaż to mowa motywacyjna miała miejsce w krynickiej szatni skoro co kilka minut wpadał teraz krążek do siatki Cracovii. Strzelecką serię zainicjował Adam Obrzut tuż po wznowieniu gry, do wyrównania kilka chwil później doprowadził Łukasz Ferek pokonując golkipera Pasów podczas rzutu karnego podyktowanego za przewinienie miejscowego hokeisty. Na 3-2 podniósł Semen Zheltonoh, który po równo trzech minutach jeszcze raz wpisał się na listę egzekutorów, a jeszcze przed drugą przerwą piątego gola dla UKS KTH zdobył - po raz drugi wpisując się do protokołu meczowego - Łukasz Ferek.

W czterdziestu minutach gry wystrzelały się obydwie drużyny i trzecia odsłona upłynę bezbramkowo, choć okazji do zmiany wyniku nie brakowało, jak ta niemal stuprocentowa przy rzucie karnym dla Cravcovii, jednak również nie wykorzystanym czy okresy gry w liczebnych przewagach.

Wygrane 5-4 po karnych i 5-2 to satysfakcjonujący rewanż za dwucyfrową porażkę z Pasami w pierwszym meczu sezonu w październiku. Bilans dwóch grudniowych spotkań, w których mineralni zagrali w okrojonym składzie, z korzyścią dla katehetów. Pięć punktów pozwoliło odskoczyć od Szarotek depczących kryniczanom po piętach w ligowej tabeli i utrzymać trzecią lokatę.

2 - 4 30:04 Semen Zheltonoh
    2 - 5 35:01 Łukasz Ferek - Oliwier Hurej (+1)

kary: Cracovia 8 min. - UKS KTH 6 min.
sędziowali: Filip Dudek oraz Krzysztof Zawiłowicz i Jakub Gawlik

MKS Cracovia Kraków:
Antoni Góra, 27:30 Alicja Hudziak - Pavel Bieliaiev, Hleb Vasilyeu; Jan Bobak, Michał Olszewski, Andrii Cherniavskyi - Marcin Siwy, Paweł Korzeniowski; Vladyslav Vietrov, Maksymilian Ślusarek, Gabriel Isztok - Wiktor Kurek (2), Maciej Kunicki; Marko Fornoliak, Adam Nuckowski (6), Jakub Konarski - Maksymilian Gruszecki - trener Piotr Ślusarek

UKS KTH Krynica-Zdrój:
Wiktor Kruczek - Adrian Dubel, Tomasz Klimek; Łukasz Ferek , Adam Obrzut, Paweł Makuch (2) - Oliwier Hurej, Semen Zheltonoh (2); Albert Zygmunt, Krzysztof Potok (2), Patryk Mosoń - Oskar Mordarski - trener Mateusz Dubel

09.12.2022 - żacy starsi
UKS KTH - Cracovia 5 - 4 K (2-1,1-2,1-1;0-0)
    4 - 4 55:24 Pavel Bieliaiev - Andrii Cherniavskyi
    5 - 4 65:00 Adrian Dubel (decydujący rzut karny)

kary: UKS KTH 4 min. - Cracovia 10 min.
sędziowali: Krzysztof Siemek oraz Krzysztof Zawiłowicz i Jakub Gawlik

Wiktor Kruczek - Adrian Dubel, Tomasz Klimek; Łukasz Ferek (2), Adam Obrzut (2), Paweł Makuch - Oliwier Hurej, Semen Zheltonoh; Albert Zygmunt, Krzysztof Potok, Patryk Mosoń - Oskar Mordarski - trener Mateusz Dubel

Dorian Łuszczek-Bień - Marcin Siwy, Pavel Bieliaiev; Vladyslav Vietrov, Michał Olszewski, Andrii Cherniavskyi - Wiktor Kurek, Hleb Vasilyeu; Adam Nuckowski (2), Gabriel Isztok (2), Jakub Konarski - Paweł Korzeniowski, Maciej Kunicki (4); Dmytro Motsar, Maksymilian Ślusarek (2), Jan Bobak - Maksymilian Gruszecki - trener Piotr Ślusarek

10.12.2022
Drużyna M PKT BR Niedźwiadki Sanok 11 27 94-27 MKS Cracovia 11 25 91-45 UKS KTH Krynica 8 14 52-35 MMKS Podhale 7 9 59-31 KH Dębica 8 7 16-68 Unia Oświęcim 11 1 14-120