2023/2024

07.08.2023
THC - mecz godny finału

Zakończył się trzydniowy międzynarodowy turniej drużyn do lat 17 rozgrywany pod szyldem Tauron Hockey Cup na lodowisku w Krynicy-Zdroju. Zwycięzcą został team Hokejowych Nadziei Olimpijskich, który w ostatnim meczu zawodów pokonał ukraiński zespół 2-1.

Dotychczasowe rozstrzygnięcia w roli faworyta pozycjonowały gospodarzy, którzy nawet przy niewysokiej przegranej mogli tryumfować w całym turnieju. Ale walka o zwycięstwo w ostatnim spotkaniu była zacięta od pierwszego do ostatniego gwizdka. Pierwsi dogodną okazję wykorzystali hokeiści HNO i objęli prowadzenie przed połową pierwszej tercji. Jak się okazało, na dość długi okres dalszej gry, bo mimo wielu akcji i kontrakcji bliskich bramkowym zdobyczom, wynik nie uległ zmianie aż do początku ostatniej tercji. Co prawda ukraiński zespół tuż przed drugą przerwą znalazł się w wyśmienitej sytuacji do wyrównania, ale podyktowanego rzutu karnego nie udało się zamienić na upragnione celne trafienie. Decydujące starcie pomyślnie rozpoczęli "olimpijczycy" zdobywając drugiego gola, tyle, że błyskawiczna riposta rywali nie pozwoliła długo cieszyć się z większej przewagi. Wynik 2-1 dla HNO utrzymał się aż do końcowej syreny, wcześniej trener ukraińskiej drużyny wycofał bramkarza wprowadzając dodatkowego gracza z pola, ale manewr ten nie dał pożądanego efektu.

Bramki HNO ze zwycięską skutecznością strzegł przez cały mecz kryniczanin Szymon Chabior, który został wybrany najlepszym graczem zespołu, wychowankowie KTH zadbali również o gole zapewniające wygraną, na listę strzelców wpisali się Tomasz Majerczyk i Tomasz Ptaszek. Dla Previdzy trafił Illia Supruniuk, a najlepszym zawodnikiem wybrano również bramkarza Yehora Sviatenko. Upominki wyróżnionym dzisiaj wręczały panie - Justyna Sieradzka przedstawicielka Grupy TAURON Partnera Tytularnego turnieju oraz Barbara Szlendak, córka znakomitego krynickiego hokeisty Jerzego Szlendaka.

Tauron Hockey Cup U17 edycję 2023 wygrali hokeiści Hokejowych Nadziei Olimpijskich, drugie miejsce przypadło Kadrze Wojewódzkiej Śląska, trzecie ukraińskiej drużynie występującej pod szyldem Previdzy. Wszystkie zespoły uczestniczące w zawodach otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez organizatora klub Infinitas KH KTH, w imieniu którego gratyfikacje na ręce trenerów przekazał prezes Jarosław Bryniarski.

06.08.2023
HNO - Previdza (UKR) 2 - 1 (1-0,0-0,1-1)
    1 - 0 08:41 Majerczyk
    2 - 0 40:37 Ptaszek - Majerczyk
    2 - 1 40:53 Supruniuk

kary: HNO 20 min. - Previdza 41 min.
sędziowali: Nikifor Szczerba i Sławomir Strózik oraz Jarosław Bryniarski i Valeriy Bondriaczuk