2023/2024

07.04.2024
Amatorzy w małym finale

Drużyna Krynickich Diabłów śmiało przebrnęła przez sito ćwierćfinałów pieczętując awans do kolejnej fazy turnieju wysokim wynikiem, ale w półfinałowej konfrontacji musiała uznać atuty rywali i ostatniego dnia Mistrzostw powalczy o brązowy medal.

MPA elity Drugi dzień rywalizacji MPA otwarło spotkanie krynickiego zespołu z ekipą Cracovii, którego stawką był awans do półfinału. Zdecydowanie i skutecznie weszły Diabełki w tę potyczkę obejmując prowadzenie już w pierwszej minucie gry, a w kolejnych sukcesywnie powiększali dystans nie pozwalając zaskoczyć się rywalom. Dopiero pod koniec drugiej połowy krakowianie uzyskali celne trafienie, które po ostatnim gwizdku przyjęło miano honorowego. Wygrana 6-1 okazała się najwyższą w tej fazie turnieju, a przede wszystkim pozwoliła kryniczanom zameldować się w najlepszej czwórce mistrzostw.

System rozgrywek zestawił w półfinale amatorów z Krynicy-Zdroju z drużyną Unii Oświęcim, która wygrała Grupę C, a następnie wyeliminowała z rywalizacji Naprzód Janów. W zaciętym pojedynku większą skutecznością wykazali się rywale, po pierwszej tercji prowadzili dwiema bramkami, a w kolejnej pozyskali jeszcze jednego gola. Na początku trzeciej odsłony (gra 3x15 min.) Diabły zmniejszyły przewagę, ale dalsze wysiłki na rzecz uzyskania korzystniejszego wyniku nie przynosiły efektów. W ostatnich minutach meczu kryniczanie wycofali golkipera wprowadzając dodatkowego gracza z pola, ale manewr ten zakończył się utratą czwartej bramki, która ustaliła ostateczny rezultat spotkania. Hokeistom spod Góry Parkowej przypadł w udziale tzw. mały finał.

W walce o brązowe medale w niedzielne przedpołudnie o godz. 10:00 Krynickie Diabły zmierzą się zespołem Goldwell Gdańsk.