2023/2024

28.09.2023
Żacy - początek bez punktów

Żacy starsi rywalizujący w rozgrywkach Okręgu Małopolskiego mają za sobą pierwszą kolejkę spotkań. Kateheci na inaugurację zmierzyli się z rówieśnikami z Krakowa, którym - po obiecującym początku - ostatecznie ulegli. W najbliższy weekend kolejne mecze.

UKS KTH W pierwszą sobotę jesieni do rozgrywek na szczeblu eliminacji regionalnych przystąpiły drużyny czternastolatków z sześciu hokejowych ośrodków Małopolski i Podkarpacia. Odbyły się trzy konfrontacje i wszystkie zakończyły się wysokimi wynikami. Pierwszym liderem zostały Niedźwiadki z Sanok.

Kryniczanie w wyjazdowym spotkaniu skrzyżowali kije z zespołem MMKS Cracovia. Starcie rozpoczęli ekspresyjnie i w piątej minucie prowadzili już dwiema bramkami. W połowie pierwszej tercji rywale uzyskali kontaktowego gola, którego mineralni bardzo szybko zripostowali, ale jeszcze w tej samej części meczu gospodarze przejęli inicjatywę i na przerwę zespoły schodziły przy jednobramkowej przewadze krakowian. Skuteczny ciąg na bramkę miejscowi podtrzymali przez całą drugą część spotkania zaliczając pięć celnych trafień i nie dając żadnej satysfakcji katehetom, Po mocnym ciosie kryniczanie w trzeciej odsłonie ruszyli do odrabiania strat i do 50. minuty meczu trzykrotnie zmusili Młode Pasy do kapitulacji. Taktyczna zmiana w bramce miejscowych zatrzymała ofensywę mineralnych, a w końcówce pojedynku gospodarze ostatecznie ustalili wynik 10-6 na swoją korzyść.

Sześcioma trafieniami dla uzdrowiskowej drużyny podzieliło się pięciu hokeistów. Pierwszą bramkę dla UKS KTH w nowym sezonie zdobył Jakub Wietecha, dublet zaliczył Patryk Mosoń, pulę uzupełnili Denys Bondarczuk, Andrey Parfenov i Mateusz Kipiel. Najskuteczniejszym u rywali był Bartłomiej Kapica, zdobywca pięciu goli.

W pozostałych meczach Niedźwiadki Sanok pokonały Dębicę 16-1, a Podhale Unię Oświęcim 10-3. W najbliższą sobotę druga kolejka spotkań, w której UKS KTH podejmować będzie Unitów. Dzień później jeszcze jedna potyczka z oświęcimianami, również na krynickim lodowisku, mecz rozgrywany awansem. Początek zawodów odpowiednio o godz. 16:00 i 9:00.

23.09.2023 - żacy starsi
MMKS Cracovia - UKS KTH 10 - 6 (4-3,5-0,1-3)
    01:58 0 - 1 Jakub Wietecha - Kacper Bizoń
    04:36 0 - 2 Denys Bondarchuk (+1)
    09:41 1 - 2 Bartłomiej Kapica - Filip Konarski
    10:45 1 - 3 Patryk Mosoń
    13:54 2 - 3 Bartłomiej Kapica - Feliks Muzyka (-1)

MKS Cracovia Kraków (U12) (4):
Michał Hansbach, od 20:00 Maksymilian Chudoba, od 40:00 Michał Hansbach, od 48:24 Maksymilian Chudoba - Mikołaj Barcik, Marek Magirowski; Miłosz Wojas (2), Olaf Pietrzyk, Fryderyk Więcek - Yaramir Shumski, Feliks Muzyka (2); Bartosz Ślusarek, Wiktor Kudasik, Szymon Jarosz (2) - Franciszek Maciaszek, Igor Gruszewski; Witold Bukowski, Filip Konarski, Bartłomiej Kapica - Mateusz Stachurski, Borys Panaś; Karol Bejnarowicz, Filip Mróz (2), Kyrylo Lysovskyi - trener Marcin Cieślak