2023/2024

04.11.2023
Lider nie straszny, ale skuteczniejszy

W przedpołudnie pierwszej soboty listopada żacy UKS KTH podejmowali na krynickim lodowisku drużynę Cracovii, która aktualnie przewodzi stawce drużyn okręgu. Dobry start katehetów pokazał, że i z liderem można powalczyć, jednakże pod pewnymi warunkami, których ostatecznie kryniczanom nie udało się dotrzymać.

Przed rozpoczęciem zawodów drużyny i kibice minutą ciszy uczcili zmarłego przed kilkoma dniami Jerzego Mruka, byłego zawodnika, trenera i wychowawcę, wychowanka KTH w swoim zawodowym życiu związanego również z krakowskim klubem.

Do konfrontacji obydwa zespoły przystąpiły w okrojonych składach czego przyczyną w większości były przeziębienia, które również dawały się we znaki występującym na lodowej tafli. W tej sytuacji łatwiej odnaleźli się gospodarze i celnie wykorzystali swoją szansę obejmując dwubramkowe prowadzenie w połowie pierwszej tercji. Jeszcze tuż po przerwie mineralni podwyższyli wynik, ale w kolejnych minutach meczu gra przestała się układać, a inicjatywę przejęli krakowianie. Cztery gole zdobyte przez Młode Pasy zmieniły sytuację i to miejscowi musieli bardzo się starać by sprostać postawionemu wyzwaniu. Przed końcem drugiej odsłony gospodarze wyrównali, ale w decydującym starciu ostatnich dwudziestu minut nie zdołali indywidualnymi rajdami przeciwstawić się skutecznie wykańczanym akcjom rywali. Kolejne cztery zdobycze przyjezdnych ustaliły wynik i komplet punktów pojechał pod Wawel.

Dla żaków UKS KTH był to siódmy mecz w bieżącym sezonie. W tabeli aktualnie zajmują trzecią lokatę z dwunastoma punktami na koncie, za sanockimi Niedźwiadkami (12) i Cracovią (18), która nadal przewodzi zestawieniu, a przed Podhalem (6), Unią i Dębicą (po 3 pkt.). Następna konfrontacja, o ile w terminarzu nie zajdą zmiany, w Święto Niepodległości 11 listopada w Oświęcimiu.

04.11.2023 - żacy starsi
UKS KTH - Cracovia 4 - 8 (2-0,2-4,0-4)
    1 - 0 07:51 Andrey Parfenov
    2 - 0 09:38 Krzysztof Potok - Patryk Mosoń
    3 - 0 20:38 Mateusz Kipiel - Igor Koban (+1)

UKS KTH Krynica-Zdrój:
Wiktor Kruczek, od 30:27 Karol Nosal - Patryk Mosoń (2), Ksawery Baut; Kacper Bizoń, Maksymilian Obrzut, Adrian Fiedor - Tomas Petrisak; Andrey Parfenov, Mateusz Kipiel - Jakub Wietecha, Jakub Kruczek; Igor Koban, Franciszek Zieja, Oskar Plata - Krzysztof Potok (2) - trener Adrian Chabior

MKS Cracovia:
Kyrylo Honchar, od 30:27 Michał Hansbach - Mikołaj Barcik (2), Marek Magirowski; Miłosz Wojas, Filip Konarski, Olaf Pietrzyk - Feliks Muzyka, Yaramir Shumski (6); Bartosz Ślusarek, Wiktor Kudasik, Szymon Jarosz (2) - Igor Gruszewski, Franciszek Maciaszek; Kyrylo Lysovskyi, Filip Mróz, Andrii Lynnyk - Karol Bejnarowicz - trener Marcin Cieślak