2023/2024

21.11.2023
2 Liga - śmiały atak bez nagrody

Wielką nadzieję wlali w serca kibiców hokeiści drugoligowego Infinitas KH KTH w sobotniej rywalizacji z HT Oświęcim prowadząc z liderem Grupy Południowej na początku drugiej tercji 3-0, jednak następujące później wydarzenia przekreśliły oczekiwania upragnionej wygranej, a rozstrzygnięcie konfrontacji usatysfakcjonowało rywali.

Z wielkim animuszem rozpoczęli pojedynek gospodarze narzucając tempo gry i inicjując wiele akcji, do tego stylu dostosowali się goście również wnosząc do rywalizacji wiele swoich sytuacji, co stworzyło ciekawe hokejowe widowisko. Po pierwszych minutach mogło by być już po kilka goli na kontach obydwu zespołów, ale sumiennie ze swojej roli wywiązywali się golkiperzy. Dopiero po kwadransie gry czujność przeciwników udało się zwieść kryniczanom, którzy uzyskali prowadzenie po celnym trafieniu Dawida Kruczka. Po tej zdobyczy miejscowi poszli za ciosem i kilka chwil później cieszyli się z drugiego gola autorstwa Tomasza Majchrzaka.

Przewagę miejscowi utrzymali do końca tercji, a tuż po przerwie Dawid Bulanda zmienił wynik na 3-0. Tym razem jednak rywale szybko otrząsnęli się, ripostując trafieniem Michała Lachety, a obraz gry z minuty na minutę odmieniał się na niekorzyść gospodarzy. Oświęcimianie żywiołowo przejmowali inicjatywę coraz częściej przesuwając grę do strefy obronnej KH KTH. W efekcie w 33. minucie za sprawą Miłosza Ryczki uzyskali kontaktowego gola, a przysłowiowy wiatr w żagle napędzał kolejne wypady pod bramkę mineralnych. Podczas jednej z takich akcji groźną sytuację próbował zniwelować krynicki defensor zagraniem, za które podyktowany został rzut karny. Na wyrównujący punkt zamienił go Damian Bernaś. Oświęcimianie odrobili straty, ale ich bramkowy marsz kilka chwil później przerwał Mateusz Wrona ponownie dając Infinitas prowadzenie. Do końca tej części gry pozostawało osiemdziesiąt sekund i wydawało się, że już nic znaczącego nie może się wydarzyć, tymczasem perfekcyjne rozegranie bulika przez przyjezdnych i klepa Bernasia ustaliły nowy wynik spotkania.

Przy bramkowej równowadze wystartowała trzecia tercja. Kateheci rozpoczęli ją grą w osłabieniu ukarani za opóźnione wyjście z szatni, ale ten niekorzystny stan przetrzymali. Kiedy role odmieniły się, a liczebna przewaga dawała fory miejscowym, mineralni nie upilnowali Adriana Kowalówki i stracili gola. Minutę później, już w pełnym składzie kolejnego. W połowie tercji oświęcimianie posiadali już przewagę trzech trafień, a dwie minuty przed końcowym gwizdkiem ustalili końcowy rezultat na 8-4. Ostanie trzy zdobycze gości zapisał na swoim koncie Damian Bernaś.

Śmiały atak krynickiej drużyny na lidera tabeli, po obiecującym początku ostatecznie nie powiódł się. KH KTH po trzech pojedynkach zajmuje w zestawieniu czwartą pozycję, na razie bez punktowych zdobyczy, podobnie jak KH Dębica, z którym mierzyć się będzie 2 grudnia, również na krynickim lodowisku. Początek tego spotkania zaplanowano na godz. 20:30.

18.11.2023 - 2 Liga
Infinitas KH KTH - HT Oświęcim 4 - 8 (2-0,2-4,0-4)
    4 - 4 39:40 Damian Bernaś - Michał Lacheta
    4 - 5 43:10 Adrian Kowalówka - Mateusz Adamus, Damian Bernaś (-1)
    4 - 6 44:33 Damian Bernaś - Mateusz Adamus
    4 - 7 49:29 Damian Bernaś - Michał Lacheta
    4 - 8 57:29 Damian Bernaś - Sebastian Strzelecki

kary: KH KTH 14 min. - HT 4 min.
sędziowali: Nikifor Szczerba i Sławomir Strózik oraz Valerii Bondarczuk i Krzysztof Siemek