2023/2024

04.12.2023
2 Liga: gole punkty, debiuty

Pierwsze punkty w bieżącym sezonie zapisali na swoim koncie hokeiści drugoligowego Infinitas KH KTH, pokonując wysoko w minioną sobotę rywali z Dębicy, w meczu rozegranym na krynickim lodowisku. Z pokaźnej puli celnych trafień cztery gole zdobył Dawid Bulanda, a hat-tricka ustrzelił debiutujący w barwach Infinitas Sławomir Krzak.

Pierwsze minuty konfrontacji zapowiadały raczej wyrównany pojedynek niż wysoki wynik, a sporo akcji po obydwu stronach lodowiska mogło przynieść bramkowe otwarcie zarówno miejscowym, jak i dębiczanom. Dopiero w połowie tercji zaczęła zarysowywać się przewaga katehetów, czego widocznym początkiem była pierwsza zdobycz autorstwa duetu Bulanda - Krzak, który jak się okazało później sporo miał do powiedzenia w tych zawodach. Coraz częstsze ataki na dębicką bramkę przyniosły w tej części meczu jeszcze dwa trafienia, ale po przerwie zaowocowały dosłownie gradem goli i po czterdziestu minutach gry mineralni prowadzili 9-0. Ostatnia odsłona ugruntowała jeszcze tę sporą przewagę, a gościom przyniosła jedyne, honorowe trafienie.

Lwią część zdobyczy katehetów na swoje konta zapisali Dawid Bulanda (4 gole) i po raz pierwszy występujący w barwach Infinitas KH KTH Sławomir Krzak (3 gole), wzajemnie sobie również często asystując. Dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Adam Krok, a po jednym celnym trafieniu dorzucili Sebastian Rząca, Dawid Tomasiak, Marek Bryła i Tomasz Majcharzk. Krynickiej bramki całe spotkanie strzegł nabierający doświadczenia Bartosz Polański, który bliski był swojego pierwszego shutout'a, nadzieje przekreślił Oleh Komarchev, zdobywca honorowego gola dla gości. Polański oraz golkiper Dębicy Mateusz Kwolek wyróżnieni zostali mianem zawodników meczu i otrzymali od organizatorów spotkania drobne upominki, które wręczał Jan Adamowicz, były prezes KTH, nestor krynickich arbitrów, od sześćdziesięciu lat związany z krynickim środowiskiem hokejowym. W dębickim zespole wystąpił, reprezentujący od lat tę drużynę, wychowanek KTH Mikołaj Kopyściański.

Mecz z KH Dębica zamknął pierwszą rundę spotkań kryniczan. Jeden komplet punktów pozwolił tę część sezonu zakończyć na czwartej pozycji w zestawieniu Grupy Południowej. Początek drugiej rundy zaplanowano na styczeń 2024.

02.12.2023 - 2 Liga
KH KTH - KH Dębica 13 - 1 (3-0,6-0,4-1)
    1 - 0 09:35 Dawid Bulanda - Sławomir Krzak (+1)
    2 - 0 13:01 Sławomir Krzak
    3 - 0 15:29 Adam Krok (-1)
    4 - 0 21:17 Marek Bryła - Damian Maczuga
    5 - 0 22:49 Sebastian Rząca - Dawid Bulanda, Grzegorz Gurgul
    6 - 0 26:29 Sławomir Krzak - Adam Krok
    7 - 0 31:10 Tomasz Majchrzak - Franciszek Zygmunt (-1)

Infinitas KH KTH Krynica-Zdrój:
Bartosz Polański (Piotr Nowak n/g) - Sebastian Rząca (C), Adam Krok; Dawid Tomasiak, Dawid Bulanda (2) - Dawid Kruczek (2); Marek Bryła, Konrad Grebla, Damian Maczuga - Franciszek Zygmunt, Grzegorz Gurgul; Sławomir Krzak (2), Tomasz Majchrzak, Mateusz Wrona (2) (Dariusz Kruczek, Piotr Pach, Jarosław Bryniarski n/g) - trenerzy Ryszard Bialik i Katarzyna Zygmunt

KH Dębica:
Mateusz Kwolek (Rafał Ćwik n/g) - Oskar Kuczek (2), Igor Smagacz, Karol Buszek - Marcin Dybowski; Michał Dybowski, Grzegorz Dybowski, Oleh Komarchev - Jerzy Gorzynik, Arkadiusz Burnat; Krzysztof Kloc (C), Robert Ciura, Kacper Białek (2) - Mikołaj Kopyściański, Dawid Zawiła, Bernard Smagacz - trener Arkadiusz Burnat

wyróżnieni zawodnicy meczu Bartosz Polański (Infinitas KH KTH) i Mateusz Kwolek (KH Dębica),
pośrodku Jan Adamowicz były prezes KTH, nestor krynickich arbitrów hokejowych

Infinitas KH KTH vs KH Dębica

w barwach Infinitas KH KTH udanie i owocnie zadebiutował Sławomi Krzak
wychowanek KTH, zawodnik krynickiego klubu oraz Podhala, GKS Tychy, Ciarko Sanok i drużyn zagranicznych,