ZawszeKTH
Serwis Internetowy Miłośników Krynickiego Towarzystwa Hokejowego


INFORMACJE
2023/2024


06.02.2024
Setny gol saneczkarza

Tylko bardzo dorośli ;-) sympatycy Krynickiego Towarzystwa Hokejowego mogą pamiętać czasy kiedy hokeiści KTH kibicowali saneczkarzom KTH lub na odwrót, a u zarania krynickiego klubu zdarzało się niejednokrotnie, że wychowankowie zarówno grali w hokeja i szusowali po lodowej rynnie. Od kilku lat krynicka młodzież też daje radę takiemu wyzwaniu.


Przed trzema laty w Uczniowskim Klubie Sportowym KTH powołano do działania sekcję saneczkarstwa lodowego, poniekąd po raz kolejny wskrzeszając w uzdrowisku ten sport. Od tamtej pory kilku młodych zapaleńców próbuje się w tej dość elitarnej, ale i niszowej dyscyplinie w naszym kraju, a niektórzy nawet z sukcesami międzynarodowymi, jak Emilia Nosal, która w niedawno rozegranych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w koreańskim Gangwon zajęła wysoką siódmą lokatę w jedynkach dziewcząt i jeszcze lepszą, szóstą w sztafecie.

Emilia jest pięknym przykładem łączenia sportowej pasji do dwóch sportów kojarzonych od zawsze z Krynicą i KTH, bowiem jest też hokeistką, a na dodatek również młodzieżową Reprezentantką Polski w tej dziedzinie.

W krynickim UKS KTH, obok Emilki, zawodnikami realizujących się w obydwu dyscyplinach są jeszcze Ewa Zieja, Jakub Potok i Karol Nosal, którzy ostatnio uczestniczyli w międzynarodowych zawodach saneczkarskich za południową granicą. Tuż po ich zakończeniu Jakub Potok i Karol Nosal od razu udali się do Oświęcimia, gdzie ich drużyny rozgrywać miały ligowe spotkania hokejowe. Karol jest bramkarzem żaków starszych, Jakub obrońcą w zespole młodzików.

Na odjezdnym Kuba obiecał "trenerowi od sanek", że zdobędzie w Oświęcimiu dwa gole, choć wiadomym jest, że defensorzy nieco rzadziej od napastników trafiają do siatki, mając zgoła inne zadania w drużynie. Ale słowo się rzekło... W piątkowy wieczór kryniccy młodzicy pokonali drużynę z Oświęcimia, a jedną bramkę w tym spotkaniu zdobył Kuba. Nazajutrz zespoły zmierzyły się po raz drugi i tym razem starszy Potok również pokonał bramkarza rywali. Słowa więc dotrzymał.

A w nagrodę jego celne trafienie w sobotnich meczu okazało się szczególną zdobyczą, było setnym golem drużyny młodzików w bieżącym sezonie. Tak to sanki świętowały z hokejowym kijem.
(e2rds)Jakub Potok łączy pasje hokejową i saneczkarską
fot. zawszekth.pl i B.Rzeszut

Jakub Potok łączy pasje hokejową i saneczkarskąJakub Potok łączy pasje hokejową i saneczkarską


-= 217 =-

  

KRYNICKIE TOWARZYSTWO HOKEJOWE
w historii KTH

1967 - IV Turniej Hokejowy o Kryształowy Dzban Krynicy   więcej

zawiązane zostało
23 LISTOPADA 1928 r.

Mistrz Polski
- 1950 -

Wicemistrz Polski
- 1949, 1951, 1953, 1999 -

Brązowy Medal MP
- 1937, 1952, 1957, 2000 -
OLIMPIJCZYCY MISTRZOWIE i MEDALIŚCI MŚ i ME
REPREZENTANCI POLSKI
MISTRZOWIE i MEDALISCI
MISTRZOSTW POLSKI
DZIAŁACZE ZAWODNICY
2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010   2009   2008   2004   2003   [PZHL] [STATYSTYKI LIGOWE]
[CRACOVIA] [TYCHY] [POLONIA] [PODHALE] [JASTRZĘBIE] [UNIA] [KATOWICE] [GDAŃSK] [NAPRZÓD] [SMS]
[TORUŃ] [ZAGŁĘBIE] [DĘBICA] [MMKS] [STOCZNIOWIEC]
Copyright 1999-
ZawszeKTH
materiały oznaczone są własnością osób lub instytucji wskazanych w oznaczeniu, pozostałe należą do serwisu Zawsze KTH
kopiowanie, publikowanie i rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób tylko za pisemną zgodą ich właścicieli