2023/2024

27.02.2024
2 Liga: od 0-3 do 10-5

Nad Wisłokę pojechali hokeiści Infinitas KH KTH w ostatnią niedzielę lutego by stoczyć swój trzeci pojedynek w rewanżowej rundzie rozgrywek 2 Ligi. W dębickiej hali skrzyżowali kije z miejscową drużyną, którą ostatecznie pokonali wysokim wynikiem.

2Liga Początek konfrontacji nie był pomyślny dla kryniczan, po ośmiu minutach gry dość niespodziewanie przegrywali 0-3. Dwa szybkie gole zdobyte przez KH KTH w połowie tercji poprawiły sytuację, ale kolejna zdobycz miejscowych pozwoliła im zakończyć pierwszą część meczu dwubramkowym prowadzeniem. Zupełnie inaczej potoczyła się rywalizacja w kolejnych rozdaniach, gdzie strzelecką inicjatywę przejęli kateheci aplikując rywalom po cztery gole w drugiej i trzeciej odsłonie z minimalnymi stratami własnymi. Z wysoką wygraną przyszedł w parze komplet punktów, dzięki któremu mineralni awansowali w tabeli Grupy Południowej na trzecią pozycję.

Sezon zasadniczy 2 Ligi dobiega końca, kryniczanom do rozegrania pozostał jeszcze jeden zaległy wyjazdowy mecz z Sigmą Katowice, który odbędzie się 9 marca. A na początku kwietnia ogólnokrajowa runda finałowa.