KS KTH - 2009/10 - wiadomości

10.01.2010
KS KTH - Ciarko Sanok 3 - 4 po dogrywce

Dogrywka rozstrzygnęła niedzielny pojedynek krynickich hokeistów z sanockim zespołem, remis 3-3 po trzech tercjach zamienili na zwycięstwo goście w drugiej minucie dodatkowego czasu gry.

Już w pierwszych minutach meczu gospodarze sprawili sanoczanom prezent grając w osłabieniu, najpierw na ławkę kar powędrował Leszek Piksa, a następnie Patrik Ščibran, przyjezdni nie wykorzystali tych okazji, a w ósmej minucie gry w czasie przewagi gości blisko zdobycia gola byli kryniczanie. Jednak trójkowa akcja katehetów na osamotnionego, broniącego sanockiej bramki, Wojciecha Rockiego zakończyła się niepowodzeniem. W połowie tercji, kiedy na ławce kar przebywał Marcin Ćwikła kryniczanie tak nieudolnie wyprowadzali krążek ze swojej tercji, że guma trafiła wprost na kij Viliama Cacho, który nie miał problemów z pokonaniem Adama Kubalskiego. Wyrównująca bramka, to tzw. gol do szatni, półtorej minuty przed pierwszą przerwą świetnie przed bramką gości rozegrali krążek Maciej Rajski i Marcin Zabawa, pierwszy wyśmienicie podał, drugi celnie wykończył akcję.

Jednobramkowy remis utrzymał się do połowy następnej tercji. Wcześniej niemal pewną sytuację zmarnował Wojciech Milan, który wracając z ławki kar wszedł w grę i pod bramką Kubalskiego z pół metra miał okazję wrzucić gumę do pustej siatki, ale pchnął krążek w przeciwnym kierunku. Swoją szansę wykorzystał za to Maciej Mermer i ładnym strzałem z prawego bulika w 31 minucie meczu zmusił krynickiego golkipera do powtórnej kapitulacji. W końcówce tej części meczu widowisko urozmaiciło krótkie spięcie zdobywców pierwszych goli, za co Viliam Cacho i Marcin Zabawa zostali wykluczeni z gry na cztery minuty.

Najwięcej goli niespełna pół tysięczna widownia mogła obejrzeć w trzeciej tercji, trzy celne trafienia, które ustaliły wynik regulaminowego czasu, padły w trzy minuty. Najpierw kolejny punkt dla Sanoka zdobył defensor Tomas Valecko zamykając pajęczynę kilku szybkich podań hokeistów Ciarko pod krynicką bramką, następne zdobywali już gospodarze. W podbramkowej sytuacji strzelał kapitan mineralnych Robert Błażowski, ale tor lotu krążka zmienił Piotr Pach i jemu to trafienie zapisano na koncie, a chwilę później, wykorzystując liczebną przewagę, stan meczu wyrównał Karel Horný. Do miejscowych los uśmiechnął się jeszcze dwukrotnie i w ostatnich minutach mogli na swoją stronę przechylić szalę zwycięstwa, ale Robert Błażowski skutecznie asekurowany przez sanockiego obrońcę nie zdołał oddać mocnego strzału i Rocki z łatwością wyłapał gumę, a Mateusz Dubel mając przed sobą pustą część bramki, precyzyjne podanie zamienił na strzał po przyjęciu krążka i ten ułamek sekundy sprawił, że golkiper przyjezdnych zdołał wrócić na pozycję skutecznie interweniując.

Rywalizację rozstrzygnęła dogrywka. Sto sekund po jej rozpoczęciu złotą bramkę dał gościom Tomas Valecko, po raz drugi w tym dniu wpisując się na listę strzelców.

Kolejny mecz na styku przyniósł katehetom jeden punkt. Okazji do szczęśliwszego zakończenia było sporo, ale również i wiele błędów, które mogły zupełnie inaczej ułożyć to spotkanie. Kulejąca defensywa to nadal pięta achillesowa krynickiego zespołu, jakimi atutami zrównoważyć tę niedoskonałość to priorytetowa kwestia dla drużyny i szkoleniowców.

Po trudnym tygodniu, w którym kryniczanie rozegrali cztery mecze, teraz cztery dni bez ligowych zmagań. Następne spotkania w najbliższy piątek i sobotę, obydwa z gdańskim Stoczniowcem, obydwa na wyjeździe, jedno rozegrane terminowo, drugie awansem z 9 lutego.