KS KTH - 2009/10 - wiadomości

30.03.2010
Młodzik: pechowy faul

Porażką 6-10 zakończył się drugi mecz młodzików KTH KM podczas nieoficjalnych mistrzostw Polski, niespodziewana porażka teoretycznie zamknęła młodym KaTeHetom drogę do rywalizacji o najwyższe trofea.

We wtorek kryniczanie zmierzyli się z zespołem Ciarko KH Sanok, z którym z powodzeniem rywalizowali w sezonie zasadniczym. Początek turniejowego meczu również układał się po myśli KaTeHetów, jednak ze zwycięstwa cieszyli się rywale. Pod koniec pierwszej tercji uzdrowiskowa młodzież prowadziła trzema bramkami, ale tuż przed przerwą zagranie faul jednego z krynickich obrońców odmieniło przebieg spotkania. Przeciwnicy skutecznie wykorzystali sytuację i pierwsze dwadzieścia minut zakończyło się wynikiem 3-2 dla KTH. Po przerwie sanoczanie wyrównali, a następnie objęli prowadzenie zdobywając kolejne dwa gole. W ostatniej odsłonie kateheci zdobyli trzy bramki, ale rywale zaliczyli aż pięć celnych trafień i mecz wygrali 10-6.

Krynicka drużyna w konfrontacji z sanoczanami, szczególnie po pierwszej tercji, zagrała poniżej swoich możliwości. Zdaniem trenera Andrzeja Dudzika mocnym punktem zespołu była gra Damiana Maczugi, jednakże to nie wystarczyło by zapewnić kryniczanom zwycięstwo.

W swojej grupie młodzicy KTH zajęli druga lokatę i w środę, w kolejnym etapie turnieju zmierzą się z gospodarzami, stawką meczu jest prawo gry o mistrzowski tytuł. W sezonie zasadniczym kryniczanie sześciokrotnie zmierzyli się z nowotarżanami, wszystkie konfrontacje wygrali rywale. Początek półfinałowego meczu o godz. 18:00. W drugiej parze Sanok rywalizować będzie z Bytomiem.